1. Wigilia w Domu Malarek w Zalipiu

Wigilia w Domu Malarek w Zalipiu

Wśród zaproszonych gości byli:

Uroczystość ta co roku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Zalipia.

Już po raz ósmy w dniu 20.12.2009 r. w Domu Malarek w Zalipiu odbyła się wieczerza wigilijna dla całej społeczności Zalipia . Wśród zaproszonych gości byli:Starosta Powiatu Dąbrowskiego – Wiesław Krajewski, Wójt Gminy Olesno – Witold Morawiec, Sekretarz Gminy Olesno – Janusz PlataKierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie – Małgorzata Morawiec oraz Proboszcz Parafii Zalipie – ks. Stanisław Nakielski. To uroczyste spotkanie zostało przygotowane m.in. przez panie: Sylwię Cichy i Agatę Kosiek oraz innych nauczycieli, którzy wspólnie z uczniami miejscowej szkoły podstawowej przygotowali piękną inscenizację wprowadzającą wszystkich w atmosferę świąt.W zorganizowaniu spotkania brali udział również mieszkańcy Zalipia i pracownicy Domu Malarek, którzy przygotowali stroje, scenografię oraz wigilijny poczęstunek.Uroczystość ta co roku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Zalipia.