1. Konwent Przewodniczących Rad Powiatów Województwa Małopolskiego w Powiecie Dąbrowskim

W dniu 10 XII 2009 r. w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie odbyło się posiedzenie XII Konwentu Przewodniczących Rad Powiatów Województwa Małopolskiego.Tematem Konwentu były dotychczasowe dokonania oraz planowane inwestycje drogowe w Województwie Małopolskim. Otwarcia Konwentu dokonał Józef Łasak Przewodniczący Konwentu Rad Powiatowych. Dalszej części spotkania przewodził gospodarz Konwentu Robert Kądzielawa Przewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego. Na obrady Konwentu przybyła zdecydowana większość Przewodniczących Rad Powiatowych z naszego województwa.Szefowie Rad Powiatowych zapoznali się z prezentacją Jacka Grygi dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddziału w Krakowie. Przewodniczący Rad wyrazili zapotrzebowanie inwestycyjne dotyczące dróg w swoich powiatach.Następnie Wiesław Krajewski Starosta Dąbrowski, przedstawił krótką charakterystykę Powiatu Dąbrowskiego. Wymienił w niej największe walory i atrakcje naszego regionu oraz zaprezentował osiągnięcia władz samorządu powiatowego w ostatnich latach i przedstawił plany na najbliższe lata . Na zakończenie spotkania gospodarz obiektu Naczelnik Wydziału Historii Drogownictwa GDDKiA w Szczucinie Marceli Bochenek oprowadził i zapoznał gości z działalnością największego w Europie Muzeum Drogownictwa . Obrady zakończył Przewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego Robert Kądzielawa, który podziękował wszystkim za przybycie i uczestnictwo.