1. „Miting Petentów” w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

„Miting Petentów” w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

3 grudnia 2009 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się „Miting Petentów" w ramach Edukacji Obywatelskiej.W projekcie wzięli udział uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu : ZSP nr 1 i 2 z Dąbrowy Tarnowskiej, ZSP ze Szczucina, oraz ZSP z Brnia. Zadaniem 28- miu uczniów podzielonych na 4-osobowe grupy było odwiedzenie dąbrowskich urzędów i instytucji użyteczności publicznej celem nabrania wprawy w załatwianiu określonych spraw urzędowych oraz skutecznej komunikacji z urzędnikami.Uczniowie odwiedzili : Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Powiatowy Urząd Pracy, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Urząd Skarbowy, Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną, Agencję Ubezpieczeniową „Bimar" oraz Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej. Młodzież, która walczyła o zdobycie „Certyfikatu Petenta" ćwiczyła umiejętność pokonywania własnej nieśmiałości w kontaktach z urzędnikami i zapoznawała się ze sporządzaniem i składaniem pism, dokumentów i formularzy wymaganych od każdego z nas na różnych etapach życia.Miting przygotowały i przeprowadziły : wicedyrektor Krystyna Brzezińska, Agnieszka Piotrowska- Bukała, Anna Kościuk, Elżbieta Siutaj. Całe spotkanie miało na celu nabycie szeroko pojętej wiedzy o funkcjonowaniu obywatelskim w każdej społeczności. Odpowiedzialność, integracja młodzieży międzyszkolnej oraz modelowanie właściwych postaw obywatelskich - to niektóre tylko pozytywne skutki tego projektu.