1. Posiedzenie Rady Powiatu Dąbrowskiego

Posiedzenie Rady Powiatu Dąbrowskiego

Podczas posiedzenia Rady Powiatu podjęto następujące uchwały:

• uchwałę w sprawie ustalenia rozkładu godzin prac aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Dąbrowskiego na 2013 r.,
  • uchwałę w sprawie wyposażenia w majątek Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu,
  • uchwałę w sprawie udzielenia dotacji dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu łóżek rehabilitacyjnych i materacy przeciwodleżynowych dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Dąbrowie Tarnowskiej,
  • uchwałę w sprawie uchwalenia Programu współpracy Powiatu Dąbrowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2013 r.,
  • uchwałę w sprawie w sprawie nawiązania współpracy partnerskiej między Powiatem Dąbrowskim, a miastem Roding-Republika Federalna Niemiec,
  • uchwałę w sprawie zmian w Statucie Powiatu Dąbrowskiego,
  • uchwałę w sprawie określenia zadań do realizacji w 2012 r. dla Powiatu Dąbrowskiego na które przeznacza się środki finansowe Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
  • uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na rok 2012,
  • uchwałę w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2012 -2021.
30 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się posiedzenie Rady Powiatu Dąbrowskiego IV kadencji prowadzone przez Barbarę Pobiegło Przewodniczącą Rady Powiatu Dąbrowskiego. Wśród zaproszonych gości obecni byli: insp. Bogdan Tabiś Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Adam Murczek Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej, dyrektorzy instytucji powiatowych, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu oraz naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. W obradach uczestniczyli również: Maria Sztorc - Skarbnik Powiatu, Jerzy Pociecha - Radca Prawny urzędu, Kazimierz Tęczar – Sekretarz Powiatu. Sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami złożył Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski podczas którego omówił bieżącą działalność Starostwa Powiatowego. Zapytania i interpelacje radnych dotyczyły inwestycji drogowych, ochrony zdrowia oraz transportu publicznego. Podczas posiedzenia Rady Powiatu podjęto następujące uchwały: uchwałę w sprawie ustalenia rozkładu godzin prac aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Dąbrowskiego na 2013 r., uchwałę w sprawie wyposażenia w majątek Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, uchwałę w sprawie udzielenia dotacji dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu łóżek rehabilitacyjnych i materacy przeciwodleżynowych dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Dąbrowie Tarnowskiej, uchwałę w sprawie uchwalenia Programu współpracy Powiatu Dąbrowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2013 r., uchwałę w sprawie w sprawie nawiązania współpracy partnerskiej między Powiatem Dąbrowskim, a miastem Roding-Republika Federalna Niemiec, uchwałę w sprawie zmian w Statucie Powiatu Dąbrowskiego, uchwałę w sprawie określenia zadań do realizacji w 2012 r. dla Powiatu Dąbrowskiego na które przeznacza się środki finansowe Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na rok 2012, uchwałę w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2012 -2021.