1. Pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji insp. Bogdana Tabisia

Pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji insp. Bogdana Tabisia

9 grudnia 2013 r. odbyła się uroczystość pożegnania Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. O godz. 12:00 w Centrum Polonii w Brniu w obecności m.in.  Pierwszego Zastępcy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marka Woźniczki,  Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego, Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Początka, Duszpasterza Diecezjalnego Policji księdza prof. Stanisława Sojki przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb mundurowych, samorządu lokalnego, wymiaru sprawiedliwości, członków rodziny oraz zaproszonych gości insp. Bogdan Tabiś zdał obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.   Dowódcą uroczystości mającej charakter ceremonialny był podinsp. Antoni Bałut –Naczelnik Wydziału Prewencji natomiast funkcję lektora pełnił st.asp. Krzysztof Lechowicz - Detektyw Wydziału Kryminalnego. Podczas ceremonii insp. Bogdan Tabiś  pożegnał się ze sztandarem dąbrowskiej Policji oraz funkcjonariuszami i pracownikami tutejszej Komendy. Następnie rozpoczęły się przemówienia i podziękowania. Z dużym aplauzem spotkała się prezentacja multimedialna przedstawiająca ważne momenty z życia prywatnego i zawodowego Komendanta Tabisia,  którą przygotował i przedstawił gospodarz uroczystości dotychczasowy jego zastępca mł. insp. Andrzej Kupiec. Nie zabrakło wyrazów uznania i okolicznościowych pamiątek przekazanych odchodzącemu na emeryturę insp. Bogdanowi Tabisiowi. Od 10 grudnia br. zgodnie z decyzją Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego  Policji, obowiązki szefa dąbrowskich policjantów, do czasu powołania nowego komendanta, pełnić będzie mł. insp. Andrzej Kupiec dotychczasowy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.