1. Zakończenie VII Szkolnych Dni Kultury Regionalnej w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu 25 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczysta akademia, która zakończyła obchody Dni Kultury Regionalnej .Wszystkich zgromadzonych powitał Jan Kiljan dyrektor ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej . Starostwo Powiatowe, które było fundatorem nagród dla zwycięzców konkursów - reprezentował Stanisław Krawiec - inspektor Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia.Wśród zaproszonych gości byli również: Marek Minorczyk z-ca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Jadwiga Kusior dyr Biblioteki Publicznej, Paweł Chojnowski dyr Miejskiego Domu Kultury. Akademię poprowadziła Bożena Nadolska-Walus -nauczycielka j. polskiego, informując o temacie tegorocznych Dni Kultury Regionalnej, który brzmiał:„Kampania Wrześniowa i Okupacja w czasie II Wojny Światowej na terenie Powiatu Dąbrowskiego". Z informacji uzyskanych w czasie prelekcji, można było się dowiedzieć m.in. o funkcjonowaniu ruchu oporu i zasłużonych bohaterach okresu wojennego z Powiatu Dąbrowskiego, którzy podczas Okupacji swoją postawą podkreślali wartości patriotyczne. Włodzimierz Piasecki - nauczyciel historii, przypomniał wojenne losy niektórych rodzin związanych z Dąbrową Tarnowską: rodziny Świerzbów z ul. Szkolnej, rodziny Gruchałów również z ul. Szkolnej oraz rodziny Stefanii Hanausek i rodziny ks. Romana Ulatowskiego. Uroczystość ubarwiły recytatorskie występy uczniów oraz występ zespołu „Nieczajnianie", któremu przygrywała kapela ludowa "Dąbrowiacy". W ramach obchodów Dni Kultury Regionalnej, można było zobaczyć wystawę prac uczniów konkursu fotograficznego oraz wystawę prac artystycznych pracowników szkoły. Akademię przygotowali nauczyciele szkolni: Bożena Nadolska-Walus, Małgorzata Zielińska, Barbara Smaś i Włodzimierz Piasecki.