1. Znamy laureatów konkursu OMNIBUS 2015

Znamy laureatów konkursu OMNIBUS 2015

9 czerwca 2015 r. w Gimnazjum w Szczucinie odbył się finał XV Powiatowego Konkursu Wiedzy Ogólnej OMNIBUS 2015, który został zorganizowany przez nauczycieli Gimnazjum w Szczucinie: Beatę Dzięgiel i Ewelinę Niewiadomską-Burzec. Do konkursu przystąpiło 8 szkół: Gimnazjum w Oleśnie, Gimnazjum w Gruszowie Wielkim, Gimnazjum w Radwanie, Gimnazjum w Borkach, Gimnazjum w Radgoszczy, Gimnazjum w Mędrzechowie, Gimnazjum w Luszowicach i Gimnazjum w Szczucinie. Każda szkoła reprezentowana była przez trzech uczniów. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach. Pierwszy to test wiedzy ogólnej. Po tej części komisja wyłoniła ośmiu finalistów W rundzie finałowej zadaniem uczniów było wykazać się nie tylko wiedzą ale również sprytem i zręcznością. Tytuł „OMNIBUSA 2015" wywalczył Mateusz Mierniczek z Gimnazjum w Szczucinie. II miejsce otrzymał Artur Majka z Gimnazjum w Mędrzechowie, a III miejsce Przypadło w udziale Dominice Greczkowskiej z Gimnazjum w Borkach. Pozostali finaliści również otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Do grona finalistów zakwalifikowali się: Mateusz Bednarz- Gimnazjum Borki, Marlena Płaneta- Gimnazjum Gruszów Wielki, Natalia Piekielniak – Gimnazjum Szczucin, Krystian Karyta – Gimnazjum Mędrzechów, Karol Białas- Gimnazjum Luszowice. Całość uświetnił występ grupy tanecznej z Gimnazjum w Szczucinie pod kierunkiem Anety Szlązak oraz indywidualny taniec uczennicy Gimnazjum w Szczucinie – Aleksandry Bogacz. Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Miasto i Gminę Szczucin oraz Biuro Główne Projektu "Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszarów województwa małopolskiego". Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, a uczestników zapraszają do udziału w kolejnej edycji konkursu.