1. II Integracyjne Spotkanie Organizacji Pozarządowych

II Integracyjne Spotkanie Organizacji Pozarządowych

• Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Wola Szczucińska
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Szczucinie
  • Stowarzyszenie „Nowoczesna Gmina Szczucin"
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupcu
  • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Dąbrowica.

W ostatni weekend września br. odbyło się II Integracyjne Spotkanie Organizacji Pozarządowych z terenu powiatu dąbrowskiego, które zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie „Szczucin Wschód" przy Radzie Dzielnicy Wschód w Szczucinie, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Terenowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej (Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach). Organizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez wsparcia i ogromnego zaangażowania współorganizatorów przedsięwzięcia, którymi były następujące stowarzyszenia: Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Wola Szczucińska Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Szczucinie Stowarzyszenie „Nowoczesna Gmina Szczucin" Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupcu Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Dąbrowica. Spotkanie poprzedził koncert Andrzeja Rybińskiego, który odbył się w Domu Parafialnym „KANA" w Szczucinie. Następnie przedstawiciele kilkudziesięciu stowarzyszeń działających na terenie powiatu przede wszystkim na rzecz rozwoju regionu, edukacji społecznej, kultury, turystyki, wolontariatu, a także promocji Powiśla Dąbrowskiego, udali się do Domu Ludowego w Woli Szczucińskiej. Przy muzyce na żywo i wyśmienitym poczęstunku uczestnicy spotkania mieli okazję lepiej się poznać, porozmawiać o prowadzonych przez stowarzyszenia przedsięwzięciach, a także wspólnie potańczyć. Celem spotkań NGO, zainicjowanych w VI br. przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Terenowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej jest integracja organizacji pozarządowych, tworzenie okazji do prezentacji ich dokonań, do wymiany pomysłów, poglądów i doświadczeń, a także do nawiązania nowych kontaktów. Pierwsze spotkanie zakończyło się sukcesem, a jego efektem było zawiązanie kilku partnerstw. W odpowiedzi na oczekiwania organizacji pojawił się pomysł by jeszcze w tym roku zorganizować kolejne spotkanie. Inicjatorem i głównym organizatorem wrześniowego spotkania była Stella Dąbroś - prezes Stowarzyszenia „Szczucin Wschód" przy Radzie Dzielnicy Wschód w Szczucinie. Organizatorzy spotkania składają podziękowania firmom i osobom, które wsparły to przedsięwzięcie tj.: Piekarni Złoty Kłos Aleksander Początek - Szczucin, Family Piekarnia M.B.W. J. Wójcik – Szczucin, Masarni Juszczyk – Szczucin, Masarni Andrzej Dudek – Radomyśl Wielki, Piotrowi Kica – sołtysowi wsi Wola Szczucińska, Czesławie Łuszcz oraz Janinie Gierczyńskiej, Agacie Kica i Halinie Chrabąszcz.