samorządowe

wtorek 13.09.2016

Wiadomości z Powiatu

Zaproszenie do udziału w konkursie czytelniczym

powiększ tekst A A A

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie zaprasza do udziału w konkursie czytelniczym pn. „Niezwykła moc zwykłego czytania" połączonego z piknikiem integracyjnym realizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego ze środków PFRON w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych województwa Małopolskiego z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w 2016 r.

Konkurs skierowany jest do osób z niepełnosprawnością umysłową lub/i ruchową, będących podopiecznymi jednostek oraz stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych znajdujących się na terenie powiatu dąbrowskiego i tarnowskiego. Konkurs będzie polegał na zaprezentowaniu dowolnego fragmentu wybranego utworu literackiego lub utworu własnego oraz przygotowaniu poprawnej interpretacji tekstu. Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają upominki.

W połączeniu z konkursem zostanie zorganizowany piknik integracyjny, który umożliwi uczestnictwo w tym wydarzeniu także osobom nie biorącym bezpośrednio udziału w konkursie czytelniczym. W ramach pikniku integracyjnego zostaną zorganizowane różnego rodzaju aktywizujące gry i zabawy prowadzone przez profesjonalnych animatorów i wodzirejów. Dla wszystkich uczestników konkursu oraz pikniku integracyjnego zostanie przygotowany poczęstunek.

Poprzez udział w konkursie, czytelnicy z niepełnosprawnością będą mieć możliwość rozwijania swoich umiejętności i zdolności twórczych, rozwijania wyobraźni oraz rozszerzania wiedzy o otaczającym świecie.

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o zapoznanie zarówno podopiecznych, jak i opiekunów z informacjami na temat konkursu oraz zachęcenia ich do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.

Do pobrania:

Regulamin konkursu pn. „Niezwykła moc zwykłego czytania"
Zgoda przedstawiciela ustawowego uczestnika na udział w konkursie
Karta zgłoszenia do konkursu czytelniczego pn. „Niezwykła moc zwykłego czytania"

tl_files/content/aktualnosci/2016/09_Wrzesien/02_Zaproszenie_do_udzialu_w_konkursie_czytelniczym/stopka.JPG