To już 25- lat Powiatowego „Biegu Sokoła”!
22 września br., w Lipinach odbył się Powiatowy „Bieg Sokoła", który w tym roku świętował piękny jubileusz 25-lecia.
282 uczniów z 16 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z Powiśla Dąbrowskiego biegło, aby uczcić bohaterów walk o niepodległość kraju i tradycji niepodległościowych. Zawody te już od dawna zagościły w powiatowym kalendarzu imprez sportowych i cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Bieg nawiązuje do bogatej historii galicyjskich miast i miasteczek, w których niegdyś aktywnie działały stowarzyszenia, takie jak: „Sokół", „Strzelec" i „Drużyny Strzeleckie", kształtujące wartości patriotyczne w powiązaniu z dbałością o krzewienie zdrowego stylu życia. Poprzez zdrową rywalizację sportową i spotkania na świeżym powietrzu, hartowały także ciała i ducha polskiej młodzieży.
Trasy XXV „Biegu Sokoła" wytyczono na malowniczych drogach polnych w Lipinach, w pobliżu miejscowego kościoła. Wzorem lat ubiegłych patronat honorowy nad zawodami objęli: Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oraz Marek Lupa Wójt Radgoszczy.
Organizatorami zawodów, które co 2 lata odbywają się na przemian na terenie gmin Radgoszcz i Dąbrowa Tarnowska, są: Urząd Gminy w Radgoszczy, Dąbrowski Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.
Nagrody, medale, dyplomy i puchary wręczyli laureatom: Marek Kopia Wicestarosta Dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oraz w imieniu Wójta gminy Radgoszcz - Renata Klimek Kierownik Referatu Promocji. Całość koordynował Paweł Chojnowski Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury.
Podczas podsumowania byli obecni również: Tadeusz Krawczyk sołtys Lipin i Agata Leżoń Dyrektor PSP w Lipinach.
Wyniki XXV Powiatowego Biegu „Sokoła":
indywidualnie:
- klasy I-III, szkoły podstawowe, dziewczęta:
I miejsce – Weronika Piekielniak (Zarzecze Duże)
II – Patrycja Kędzior (Zarzecze Duże)
III – Marcelina Cudak (Luszowice)
IV – Natalia Kijak (Nieczajna Górna)
V – Julia Puła (Nieczajna Górna)
- klasy I-III, szkoły podstwowe, chłopcy:
I miejsce – Adrian Machaj (Nieczajna Górna)
II – Piotr Wawrzonek (Zarzecze Duże)
III – Dominik Podosek (Radgoszcz)
IV – Nataniel Doś (Nieczajna Górna)
V – Artur Mikus (Nieczajna Górna)
- klasy IV-VI, szkoły podstawowe, dziewczęta:
I miejsce – Karolina Wawrzonek (Zarzecze Duże)
II ex aequo – Julia Białas (Radgoszcz) i Klaudia Słowik (Żelazówka)
III – Kamila Wójcik (Radgoszcz)
IV – Natalia Kijak (Nieczajna Górna)
V – Karolina Wójcik (Gruszów Wielki)
- klasy IV-VI, szkoły podstawowe, chłopcy:
I miejsce – Kacper Dworak (Luszowice)
II – Przemysław Wójcik (Luszowice)
III – Kamil Cudak (Luszowice)
IV – Bartłomiej Kacała (Zarzecze Duże)
V – Patryk Szwajkosz (Nieczajna Górna)
gimnazja, dziewczęta:
I miejsce – Wiktoria Bąba (Gimnazjum w Radgoszczy)
II – Julia Saładyga (Gimnazjum w Radgoszczy)
III – Ewelina Wąż (Gimnazjum w Radgoszczy)
IV – Agnieszka Baran (Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
V – Jadwiga Dudek (Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
- gimnazja, chłopcy:
III – Mariusz Ziemian (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
IV – Jakub Frąc (Gimnazjum w Radgoszczy)
V – Jakub Banaś (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
I miejsce – Jakub Jarzwiec (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II – Radosław Kułaga (Gimnazjum w Radgoszczy)
- szkoły ponadgimnazjalne, dziewczęta:
I miejsce – Natalia Łzbuz (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II – Paulina Wójcik (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III – Roksana Szpilska (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
IV – Wiktoria Stal (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
V – Klaudia Pikul (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
- szkoły ponadgimnazjalne, chłopcy:
I miejsce – Kamil Wierzba (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II – Marcin Grabowski (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III – Tomasz Dynak (PCEiKZ w Szczucinie)
IV – Rafał Tatarczuch (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
V – Tomasz Cudak (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
- zespołowo:
- szkoły podstawowe:
I miejsce i Puchar Wójta Radgoszczy – PSP w Zarzeczu Dużym – 57 pkt.
II miejsce – PSP w Radgoszczy –50 pkt.
III – PSP w Nieczajnie Górnej – 49 pkt.
IV – PSP w Luszowicach – 46 pkt.
V – PSP w Gruszowie Wielkim – 15 pkt.
VI - NNSP w Żelazówce – 9 pkt.
VI – PSP w Lipinach – 3 pkt.
VII – PSP w Laskówce Chorąskiej – 0 pkt.,
- gimnazja:
I miejsce i Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej – Gimnazjum w Radgoszczy – 52 pkt.
II miejsce – Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 28 pkt.
III miejsce – Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – 25 pkt.
IV – Gimnazjum w Luszowicach – 5 pkt.
V – Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim – 0 pkt.,
- szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce i Puchar Starosty Dąbrowskiego – ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – 148 pkt.
II miejsce - ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 130 pkt.
III miejsce - PCEiKZ w Szczucinie – 89 pkt.
IV - ZSP w Brniu – 53 pkt.
Zawody pomogli przeprowadzić nauczyciele wychowania fizycznego z poszczególnych szkół oraz przedstawiciele organizatorów. Sprawna organizacja była możliwa dzięki bardzo dobrej współpracy partnerów i wsparciu logistycznemu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.
Nagrody medale, dyplomy i puchary dla laureatów oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników sfinansowali: Zarząd Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej, Urząd Gminy Radgoszcz i Dąbrowski Dom Kultury.
mags
Przejdź do strony Wydziału Geodezji e-Puap
Przejdź do strony Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej CEIDG
Przejdź do strony Centralna Ewidencja i Informacja
o Działalności Gospodarczej Przejdź do strony Dziennik Województwa
Małopolskiego Przejdź do strony Dziennik Ustaw
dziennikustaw.gov.pl Przejdź do strony Monitor Polski
monitorpolski.gov.pl Przejdź do strony Program ochrony powietrza
dla województwa małopolskiego Przejdź do strony Baza teleadresowa
podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących
oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie
w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. B. Joselewicza 5