samorządowe

Reprezentanci powiatu w 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

powiększ tekst A A A
fot. DDK

W Dąbrowskim Domu Kultury, zgodnie z wieloletnią tradycją, odbyły się 1 marca eliminacje 62. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych.

Do etapu rejonowego, który odbędzie się 3 kwietnia br. w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego, jury w składzie: Ilona Stanaszek (przewodnicząca), Katarzyna Reczek, Paweł Chojnowski zakwalifikowało 2 zdobywców wyróżnień w kategorii: poezja śpiewana. Powiat dąbrowski będą reprezentować: Dawid Sowa (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Bartłomiej Filipski (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej).

Organizatorami eliminacji byli: Dąbrowski Dom Kultury i Małopolskie Centrum Kultury w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie, zaś głównym podmiotem sprawczym OKR na szczeblu centralnym jest Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.

DDk/mags