samorządowe

Wiadomości z Powiatu

Brązowy medal na Małopolskiej Licealiadzie dla ucznia PCEiKZ

powiększ tekst A A A

W środę, 1 marca 2017 roku, na Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej odbyła się Małopolska Licealiada w Pływaniu indywidualnym, w której wzięło udział 22 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego województwa małopolskiego. W tej konkurencji miejsce na podium wywalczył reprezentant naszego powiatu Jakub Wenc - uczeń Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

Jakub wystąpił w stylu dowolnym na dystansie 50 metrów. Uzyskując czas 25:73 s. zajął III miejsce i brązowy medal.

Nie jest to pierwszy sukces tego młodego sportowca. Jakub Wenc czterokrotnie reprezentował Powiat Dąbrowski w Małopolskiej Licealiadzie w Pływaniu indywidualnym, zajmując zawsze wysokie pozycje, w tym również na podium. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych sportowych osiągnięć!

DJ/mags

Foto relacja: