samorządowe

Wiadomości z Powiatu

Warsztaty projektowe z Funduszy Europejskich w naszym urzędzie

powiększ tekst A A A

W ubiegły piątek, tj. 10 marca 2017 roku, w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się warsztaty projektowe związane z wnioskowaniem o fundusze unijnej perspektywy finansowej na lata 2014-2020 oraz krajowych programów operacyjnych w ramach nowej perspektywy finansowej.

W warsztatach prowadzonych przez Bartłomieja Gębarowskiego – właściciela firmy B-Consulting uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy szkół, instytucji powiatowych i jednostek organizacyjnych z terenu powiatu dąbrowskiego oraz pracownicy starostwa.

Spotkanie rozpoczął Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, który powitał wszystkich obecnych, jednocześnie wprowadzając w tematykę warsztatów. Wyraził również nadzieję, że podczas tych ćwiczeń uda się zdiagnozować potrzeby, a także opracować propozycje projektów, które będą mogły zostać zgłoszone do dofinansowania z wykorzystaniem zewnętrznych źródeł dofinansowania, w tym Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

Państwa udział w warsztatach uznaję za kluczowy element procesu przygotowania inwestycji, które Powiat Dąbrowski będzie realizował w przyszłości. Wyrażam głębokie przekonanie, że nasza inicjatywa przy Państwa udziale przyczyni się do powstania dobrych jakościowo projektów spełniających potrzeby i oczekiwania mieszkańców naszego powiatu – mówił starosta Tadeusz Kwiatkowski.

Podczas warsztatów przedstawiono w jakich obszarach działania samorządy, jednostki organizacyjne i inne instytucje mogą pozyskać dofinansowanie z Funduszy Europejskich. Mówiono również jak przygotowywać własne projekty i jak uczestniczyć w tych realizowanych przez podmioty.

Efektem warsztatów prowadzonych przez Bartłomieja Gębarowskiego, który od 15 lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z polityką regionalną Unii Europejskiej, były fisze projektowe, rozwijane w konkretne aplikacje projektowe. Ich wybór uzależniono od źródeł finansowania oraz wymogów instytucji udzielających dotację i zarządzających instrumentami finansowymi.

mags