Aktualności
samorządowe

środa 15.03.2017

Kategoria
Wiadomości z Powiatu

XVI Memoriał Trenerów już za nami!

powiększ tekst A A A
fot. MLKS Dąbrovia

Już po raz szesnasty rozegrano „Memoriał Trenerów Dąbrovii: Gerarda Borsy, Janusza Czuba, Janusza Hudyki". Na halę sportowo-widowiskową do Dąbrowy Tarnowskiej przyjechało 120 zawodników z kraju i zagranicy. Chętnych było dużo więcej, ale jednodniowa formuła zawodów nie pozwoliła przyjąć więcej łuczników.

Memoriał rozpoczął się oficjalnym otwarciem na które przybyli wyśmienici goście z Zofią Borsą żoną Gerarda Borsy na czele. Niezmiernie miło było również gościć Marka Hudykę, brata Janusza Hudyki, Michała Borsę oraz gospodarza tej imprezy burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego. Burmistrz oficjalnie otworzył zawody i pożyczył zawodonikom wysokich wyników.

Jak co roku męskie grono dąbrowskich łuczników wręczyło bukiety kwiatów dla zaproszonych Pań. Następnie prezes klubu „Dąbrovia" przybliżył sylwetki zmarłych trenerów, a ich pamięć społeczność łucznicza uczciła minutą ciszy. Dalsze części oficjalne przeniosły się na cmentarz parafialny. Delegacja w osobach Zofii Borsy, Michała Borsy, Marka Hudyki oraz Piotra Zająca złożyła wiązanki na grobach szkoleniowców i pomodliła się za ich dusze.

Zaczynając cześć sportową wrócono do wydarzeń sprzed kilku tygodni związanymi ze zdobyciem złotego medalu Mistrzostw Polski przez zawodniczkę „Dąbrovii" Małgorzatę Mickiewicz. Przypomnijmy, że oprócz wykluczenia jej z reprezentacji kraju na zawodach międzynarodowych nie dostała żadnej bonifikaty ze strony organizatora. Na szczęście czego nie udało się wtedy, mogli zrekompensować partnerzy „Dąbrovi". Małgorzata otrzymała upominki od „Grupy Azoty", a następnie z rąk Jacka Brzezińskiego i firmy „Yabimo" otrzymała kolejną nagrodę za osiągnięty sukces. W tej sprawię należą się również podziękowania dla posła na sejm RP Wiesława Krajewskiego, który na bieżąco śledzi sportowe wydarzenia na rejonie i zainteresował się sytuacją.

Przystępując do kwalifikacji zawodnicy startowali w 5 kategoriach: OPEN wśród kobiet i mężczyzn w łukach klasycznych oraz OPEN łuki bloczkowe. Ponadto młodsi łucznicy rywalizowali w kategorii młodzik wśród dziewcząt i chłopców. Do zdobycia były jak zwykle wyjątkowe statuetki wykonane specjalnie na zamówienie. Ponadto dla zwycięzców przewidziane były cenne nagrody rzeczowe oraz ufundowane przez trenera Aleksandra Jabłońskiego ciekawe książki o tematyce sportowej.

Tegoroczna edycja „Memoriału Trenerów" była bardzo zacięta i na wysokim poziomie. Świadczy o tym choćby fakt, że na liście startowej pojawiły się dwie olimpijki, jedna z Sydney i druga z Rio de Janeiro oraz kilku obecnych medalistów Mistrzostw Polski. Dodatkowo prestiż imprezy podnosi wymiar międzynarodowy. Z okolic Charkowa przybyła reprezentacja tamtejszych ukraińskich klubów. Koniec końców jednak to „Dąbrovia" wywalczyła większość najcenniejszych trofeów. Po kwalifikacjach do fazy pucharowej dostało się 10 reprezentantów miejscowego klubu, a 4-ka stanęła na podium. Wśród młodzików wygrał Kamil Szczebak (Dąbrovia) przed Szymonem Kotlarskim (Sucha Beskidzka) i Łukaszem Dudek (Zawadka).

Wśród kobiet w kategorii OPEN pierwsza była Katarzyna Mickiewicz (Dąbrovia) przed Kariną Lipiarska-Pałka (Grot Zabierzów) a trzecia uplasowała się Małgorzata Mickiewicz (Dąbrovia). U panów wygrał również reprezentant gospodarzy Dawid Kot pokonując Mirosława Przygodę (Płaszowianka Kraków) oraz Ireneusza Kapustę (Start Kielce). Tym samym dąbrowscy łucznicy wygrali 3 z 5 kategorii.

Zwycięzcom na zakończenie wręczono dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Dekoracji dokonali burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Ryszard Pacura wiceprezes Małopolskiego Związku Łuczniczego oraz Piotr Zając kierownik Referatu Sportu. Kończąc zawody burmistrz pogratulował wszystkim oraz życzył spokojnego powrotu do domu jak również zaprosił wszystkich na kolejną edycję tej imprezy w przyszłym roku.

Wyniki XVII Memoriału Trenerów:

OPEN-mężczyźni

 • I miejsce Kot Dawid Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
 • II miejsce Przygoda Mirosław Płaszowianka Kraków
 • III miejsce Kapusta Ireneusz Start Kielce

OPEN-kobiety

 • I miejsce Mickiewicz Katarzyna Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
 • II miejsce Lipiarska-Pałka Karina Grot Zabierzów
 • III miejsce Mickiewicz Małgorzata Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska

MŁODZIK-mężczyźni

 • I miejsce Szczebak Kamil Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
 • II miejsce Kotlarski Szymon Zamek Suski Sucha Beskidzka
 • III miejsce Dudek Łukasz Sokole Oko Zawadka

MŁODZIK-kobiety

 • I miejsce Kaczmarek Natalia Płaszowianka Kraków
 • II miejsce Wider Aleksandra Sokole Oko Zawadka
 • III miejsce Kościelniak Zuzanna Grot Zabierzów

OPEN-łuki bloczkowe

 • I miejsce Zarzycka Magdalena MGOKIS Dobczyce
 • II miejsce Golovko Vadim UniArc Ukraina
 • III miejsce Tokarz Wojciech Piast 25 Rzeszów

MLKS Dąbrovia/mags