samorządowe

Wiadomości z Powiatu

FIO Małopolska Lokalnie – zapraszamy na spotkanie informacyjne

powiększ tekst A A A

Już w kwietniu rusza kolejna edycja konkursu FIO Małopolska Lokalnie, w którym można starać się o 5 tys. zł na realizację społecznych planów i marzeń na terenie woj. małopolskiego.

FIO Małopolska Lokalnie jest programem wsparcia skierowanym do młodych organizacji pozarządowych (zarejestrowanych maksymalnie 18 miesięcy od dnia złożenia wniosku), grup nieformalnych i grup samopomocowych działających na terenie województwa małopolskiego.

Program realizowany jest w formule rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, finansowanego z krajowych środków publicznych pochodzących z budżetu państwa.

W roku 2017 w ramach FIO Małopolska Lokalnie Operatorzy przekażą mikrodotacje dla organizacji oraz dofinansują lokalne przedsięwzięcia grup nieformalnych oraz samopomocowych pulą środków 690 tys. zł., w podziale na dotacje w wysokości do 5 000 zł.

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze - Operator Programu oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 11 kwietnia 2017 r. (wtorek) o godz. 15.00 w siedzibie urzędu, ul. Berka Joselewicza 5, 33-200 Dąbrowa Tarnowska (parter - sala narad).

Uczestnicy spotkania dowiedzą się:

• kto może ubiegać się o mikrodotację?
  • na jakie działania można przeznaczyć mikrodotację?
  • jakiej wielkości mikrodotację można otrzymać?
  • jakie koszty mogą być finansowane z mikrodotacji, a jakie nie?
  • czy trzeba mieć wkład własny?
  • jak ubiegać się o mikrodotację?
  • na jakie wsparcie mogą liczyć młode organizacje pozarządowe i grupy nieformalne ubiegające się o mikrodotację?

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniu prosimy o potwierdzenie chęci przybycia na adres e-mail: zdrowie@powiatdabrowski.pl lub nr tel. 14/642-24-31 wewn. 243.

Dj/Mags