samorządowe

Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD zakończone

powiększ tekst A A A
Foto: KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

12 kwietnia 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej po raz kolejny odbył się finał Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, który był realizowany przez policjantów dąbrowskiej „drogówki" podkom. Jacka Wójcika, st. asp. Jarosława Czupryny, asp. Michała Białkowskiego oraz sierż. sztab. Pawła Stankiewicza przy współudziale Dyrekcji i Grona Pedagogicznego Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Założeniem tego przedsięwzięcia jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Sam turniej był wieloetapowy i poprzez eliminacje szkolne oraz gminne zwycięskie drużyny awansowały do finału powiatowego. Finał składał się z dwóch etapów: rozwiązywania testu wiedzy oraz jazdy rowerem po torze sprawnościowym.

Organizatorzy dzięki wsparciu samorządów zapewnili uczestnikom i zaproszonym gościom słodki poczęstunek. Każdy uczestnik biorący udział w turnieju otrzymał nagrodę rzeczową. Na uwagę zasługuje fakt, ze dzięki wsparciu idei turnieju przez osoby zainteresowane problematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym nagrody za zajęcie miejsc na podium były bardzo cenne, a najlepsi uczestnicy dodatkowo otrzymali rowery.

Nagrody wręczał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej podinsp. Bogusław Chmielarz oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz przedstawiciele władz samorządowych, sponsorzy, dyrekcja szkoły - gospodarze turnieju oraz przedstawiciele dąbrowskiej Policji, która była organizatorem turnieju.

W finale udział wzięło 43 uczniów z 12 placówek z terenu powiatu dąbrowskiego.

KPP w Dąbrowie Tarnowskiej/mags