Aktualności
samorządowe

niedziela 16.04.2017

Kategoria
Wiadomości z Powiatu

Medal 25-lecia Fundacji WOŚP dla Dąbrowskiego Domu Kultury

powiększ tekst A A A
FOTO: DDK

Był to wyjątkowy finał nie tylko ze względu na jubileusz 25-lecia powstania Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale również ze względu na ogromną skalę zaangażowania wszystkich, którym leży na sercu szlachetny cel, jakim jest pomoc dzieciom i seniorom.

Jurek Owsiak podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie ogłosił, że w 2017 r. w czasie 25. finału WOŚP zebrała 105 570 801,49 zł, w tym 9 mln 100 tys. z aukcji na Allegro. To absolutny rekord! W zeszłym roku było ponad 72 mln zł., a przez 25 lat grania Polacy wrzucili do puszek WOŚP ponad 700 mln zł.! To kwota, która zdecydowanie odmieniła oblicze polskich szpitali.

Jak każdego roku i tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Dąbrowie Tarnowskiej miała nadzieję zagrać na wielką skalę i pobić swój lokalny rekord. Grała na medal i jest! Może pochwalić się kolejnym sukcesem, zebrała aż 47.200 zł!

Poświęcenie i ogromne zaangażowanie wielu osób ze sztabu, zarejestrowanego jak co roku przy Dąbrowskim Domu Kultury, zostało w pełni zauważone i docenione, gdyż na ręce dyrektora Dąbrowskiego Domu Kultury Pawła Chojnowskiego został przekazany pamiątkowy srebrny medal wybity przez Mennicę Narodową dla zasłużonych sztabów WOŚP.

Jednakże nie byłoby to możliwe, gdyby nie nasi darczyńcy, sponsorzy, wszyscy licytujący i biorący udział w loterii. „Chcielibyśmy w szczególny sposób podziękować i wyróżnić najbardziej zaangażowanych w działania Fundacji wręczając im symboliczne medale"- powiedział Jerzy Owsiak - prezes zarządu WOŚP.

Ten medal jest niestety tylko jeden, ale jest podziękowaniem dla wszystkich, którzy z poświęceniem angażowali się w tę inicjatywę. Dąbrowianie pokazali swoją postawą, że Polacy - między innymi - dzięki Finałom WOŚP chcą się jednoczyć, że jesteśmy razem i gramy ze wszystkimi, dla wszystkich potrzebujących, dlatego też gramy dalej do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej!

To medal dla wszystkich wolontariuszy, patronów, sponsorów, współtwórców, wykonawców i uczestników pokazów, koncertu i turniejów sportowych. To także wyraz uznania dla odwagi i inicjatywy lekarzy dąbrowskich, zaangażowanych w sprawy WOŚP, jak choćby dr Marii Radziszewskiej – Kierownika Oddziału Dziecięcego i dr. Andrzeja Radziszewskiego – Kierownika Oddziału Chorób Wewnętrznych ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej. Ich staraniem dąbrowski szpital wystąpił z bardzo dobrze umotywowanymi wnioskami o zakup kolejnej generacji sprzętu do ratowania życia i zdrowia dzieci oraz seniorów. Lekarze starają się o nowego holtera, USG z oprogramowaniem do echa serca, w celu rozpoznawania nagłych stanów kardiologicznych, oceny stopnia wydolności i wad serca. Stare urządzenia, otrzymane z Fundacji WOSP w 2006 r. nie nadają się już do odpowiedzialnej eksploatacji, ich dalsze użytkowanie wymaga bardzo kosztownych napraw. Uzyskanie nowego sprzętu pozwoli zapewnić obu oddziałom ZOZ wymagane standardy i zapewnić bezpieczeństwo pacjentów.

Z posiadanych informacji szefa sztabu dąbrowskiego Pawła Chojnowskiego, okolicznościowy medal 25-lecia otrzymały tylko wybrane sztaby w Polsce, co szczególnie zobowiązuje na przyszłość. Najbliższa próba serc – już w styczniu 2018 roku, przy okazji 26.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

DDKK/mags