samorządowe

Wiadomości z Powiatu

Mamy FIOła na Małopolskę

powiększ tekst A A A

W ubiegłym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone kolejnej edycji konkursu FIO Małopolska Lokalnie, w którym można starać się o 5 tys. zł na realizację społecznych planów i marzeń na terenie woj. małopolskiego.

Uczestnicy spotkania prowadzonego przez Annę Konieczniak ze Stowarzyszenia Forum Oświatowe KLUCZE dowiedzieli się m.in. jakie są założenia i cel Programu, kto może ubiegać się o środki w ramach konkursu na mikrodotacje, a kto w ramach konkursu na dofinansowanie lokalnych przedsięwzięć, jakie są zasady składania wniosków w ww. konkursach, na co można przeznaczyć środki Programu, a także w jaki sposób będą wyłaniani grantobiorcy. Podczas spotkania padło wiele pytań, na które prowadząca chętnie udzielała odpowiedzi i wyjaśniała wszelkie wątpliwości dotyczące założeń Programu.

tl_files/content/aktualnosci/2017/04_Kwiecien/19_Mamy_FIOla_na_Malopolske/DSCN9582.JPG

Program „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie" kierowany jest do organizacji pozarządowych, które działają nie dłużej niż 30 miesięcy oraz grup nieformalnych i samopomocowych. Jego celem jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych działających na terenie województwa małopolskiego.

tl_files/content/aktualnosci/2017/04_Kwiecien/19_Mamy_FIOla_na_Malopolske/miniatura.png

Operatorami programu są: Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych, Stowarzyszenie Forum Oświatowe KLUCZE, Fundację Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS oraz Babiogórskie Stowarzyszenie ZIELONA LINIA. Program realizowany jest w formule rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, finansowanego z krajowych środków publicznych pochodzących z budżetu państwa. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przekazało lokalnym operatorom 690 tysięcy złotych na realizację projektów, w podziale na dotacje w wysokości do 5 000 zł.

Wszystkich zainteresowanych aplikowaniem o środki Programu informujemy, że wnioski można składać poprzez Generator Wniosków dostępny na stronie www.malopolskalokalnie.pl do dnia 4 maja 2017 r. do godziny 16:00.

Aktualne informacje, regulamin, wzory wniosków znajdują się na stronie www.malopolskalokalnie.pl oraz na facebooku.

DJ/mags