samorządowe

czwartek 20.04.2017

Wiadomości z Powiatu

Zapraszamy na dni otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych

powiększ tekst A A A

Podczas zbliżających się dni otwartych w szkołach ponadgimnazjalnych uczniowie, rodzice oraz nauczyciele będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018. Na gimnazjalistów czekają liczne atrakcje, konkursy, pokazy, a także zawody sportowe. Placówki edukacyjne posiadają bogatą tradycję w dziedzinie kształcenia i nauczania, nowoczesną bazę dydaktyczną, atrakcyjne kierunki kształcenia, jak również dobrze przygotowaną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach:

• Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – 25 kwietnia 2017 r. 9:00-12:00 (wtorek)
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 26 kwietnia 2017 r. 8:00-11:30 (środa)
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu – 27 kwietnia 2017 r. 9:00-11:00 (czwartek)
  • Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie - 25 kwietnia 2017 r. 9:00-12:00 (wtorek)

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. Piłsudskiego 44
33-200 Dąbrowa Tarnowska

tl_files/content/aktualnosci/2017/04_Kwiecien/20_Zapraszamy_na_dni_otwarte_w_szkolach_ponadgimnazjalnych/foto 1.jpg

Program:

• prezentacja oferty edukacyjnej na rok szkolny 2017/2018 - sala gimnastyczna,
  • prezentacja osiągnięć sportowych uczniów oraz oferty szkoły w zakresie sportu,
  • prezentacja działalności Samorządu Uczniowskiego oraz Wolontariatu,
  • pokazowy turniej tenisa stołowego,
  • strzelnica,
  • indywidualne rozmowy z Dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami szkoły,
  • prezentacja profili:

- klasa medyczna,
- klasa psychologiczno-pedagogiczna,
- klasa politechniczna,
- klasa mundurowa,
- klasa turystyczno-ekonomiczna,
-klasa medialno-językowa.

• zwiedzanie szkoły oraz możliwość udziału w wybranych lekcjach,
  • doświadczenia w laboratorium chemicznym i biologicznym,
  • quizy i konkursy,
  • turniej sportowy,
  • poczęstunek,
  • muzyczna atmosfera.

tl_files/content/aktualnosci/2017/04_Kwiecien/20_Zapraszamy_na_dni_otwarte_w_szkolach_ponadgimnazjalnych/foto 2.png

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. Kościuszki 5
33-200 Dąbrowa Tarnowska

tl_files/content/aktualnosci/2017/04_Kwiecien/20_Zapraszamy_na_dni_otwarte_w_szkolach_ponadgimnazjalnych/foto 3.JPG

W programie przewidziano:

• zapoznanie z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018,
  • poznanie rozkładu szkoły, wyposażenia klasopracowni, biblioteki z centrum informacyjnym, pracowni języków obcych, zaplecza sportowego – sali gimnastycznej, siłowni, boiska zewnętrznego,
  • obejrzenie wystaw prezentujących życie szkoły, dokonań uczniów, ich talentów,
  • możliwość wykonania zabiegów upiększających (fryzur, makijażu, manicure),
  • możliwość zmierzenia się w wielu grach indywidualnych i grupowych,
  • pokaz grup artystycznych (koncert, występ taneczny),
  • obejrzenie filmików o szkole.

tl_files/content/aktualnosci/2017/04_Kwiecien/20_Zapraszamy_na_dni_otwarte_w_szkolach_ponadgimnazjalnych/foto 4.jpgZespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu
Breń 3
33-210 Olesno

tl_files/content/aktualnosci/2017/04_Kwiecien/20_Zapraszamy_na_dni_otwarte_w_szkolach_ponadgimnazjalnych/foto 5.jpg

Program:

1. Gry, konkursy i zabawy sportowe na boisku wielofunkcyjnym i siłowni.
2. Obserwacja lekcji otwartych z przedmiotów zawodowych i ogólnych:

• projektowanie w programie AutoCad,
  • program NormaPro do wykonywania kosztorysów,
  • Corel Draw jako narzędzie do tworzenia reklamy,
  • wykorzystanie tablicy interaktywnej w nauczaniu języka angielskiego,
  • zajęcia terenowe z geodezji,
  • zajęcia praktyczne w pracowni zbrojarsko betoniarskiej i tynkarsko murarskiej w technikum budownictwa,
  • biologia i geografia,
  • projekty obiektów małej architektury krajobrazu.

3. Zwiedzanie pawilonów wystawowych, prezentacja szkół i zawodów:

• technik budownictwa (pawilon),
  • technik architektury krajobrazu (pawilon),
  • technik organizacji reklamy (pawilon),
  • technik inżynierii środowiska i melioracji,
  • technik agrobiznesu,
  • Branżowa Szkoła I stopnia.

4. Wystawa kronik szkolnych, prezentacja sukcesów szkoły, zapoznanie z pracą i zasobami biblioteki szkolnej.
5. Spacer po zabytkowym parku w Brniu, odwiedziny dworu Konopków – siedziby Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.
6. Pokazy nauki jazdy samochodem osobowym, ciągnikiem rolniczym i motocyklem oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy.

tl_files/content/aktualnosci/2017/04_Kwiecien/20_Zapraszamy_na_dni_otwarte_w_szkolach_ponadgimnazjalnych/foto 6.jpg

Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie
ul. Witosa 2
33-230 Szczucin

Odwiedzający szkołę będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018 oraz nowoczesną bazą dydaktyczną. Zaplanowano także liczne atrakcje i konkursy dla gimnazjalistów.

tl_files/content/aktualnosci/2017/04_Kwiecien/20_Zapraszamy_na_dni_otwarte_w_szkolach_ponadgimnazjalnych/foto 7.jpg

Zachęcamy również do obejrzenia VII odcinka programu „Na Powiślu" pt. „Edukacja w powiecie", w którym zaprezentowane są szkoły ponadgimnazjalne powiatu dąbrowskiego.

aw/mags