Aktualności
samorządowe

środa 17.05.2017

Kategoria
Wiadomości z Powiatu

Dotacja na pielęgnację breńskiego parku

powiększ tekst A A A

Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu uchwałą Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie z dnia 26 kwietnia 2017 roku otrzymało dotację na zadanie nieinwestycyjne pt. „Pielęgnacja drzewostanu w zespole dworsko-parkowym w Brniu".

Projekt breńskiej instytucji kultury będzie realizowany na terenie zespołu dworsko-parkowego, którego rozległa część została wykonana w stylu wersalskim w połowie XVIII wieku. Miejsce to w latach 2010-2011 zostało zrewaloryzowane.

Obecnie, mając na uwadze zapewnienie walorów estetycznych i ekologicznych, należy wykonać następujące zadania: cięcia sanitarne drzew (73 szt.) oraz cięcia prześwietlające i kształtujące korony wysadzonych w formie żywopłotów oraz soliterów młodocianych roślin takich jak buk, cis, grab i bukszpan (26.744 szt.)

Przeprowadzenie zabiegów leczniczo-pielęgnacyjnych ma na celu poprawę stanu zdrowotnego drzew przedłużające ich żywotność. Zwiększy odporność na niekorzystne warunki meteorologiczne oraz poprawi bezpieczeństwo ludzi i mienia, jak też pozytywnie wpłynie na estetykę miejsca. Prace wykonywane będą w okresie od początku czerwca do końca sierpnia bieżącego roku a całkowity koszt prac szacowany jest na kwotę 28 000 zł

Dyrektor Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu wyraża wdzięczność Tadeuszowi Kwiatkowskiemu staroście dąbrowskiemu  za pomoc w uzyskaniu dofinansowania na powyższe zadanie.

tl_files/content/aktualnosci/2017/05_Maj/17_Dotacja_na_pielegnacje_parku_w_Brniu/wfosigw.jpg

CPOKTiR w Brniu/mags