samorządowe

Wiadomości z Powiatu

4 sierpnia przed pomnikiem Lotników Halifaxa odbędzie się Apel Poległych

powiększ tekst A A A

Zgodnie z długoletnią tradycją w naszym powiecie, Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oraz ks. prałat Stanisław Cyran proboszcz Parafii pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej zapraszają na patriotyczny Apel Poległych przed pomnikiem Lotników Halifaxa JP-276A.

Uroczystość odbędzie się w piątek, 4 sierpnia br. o godz. 19:00 na dąbrowskim Cmentarzu Parafialnym.

Podczas Apelu Poległych uczczona zostanie pamięć wszystkich ofiar wojny w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oraz pamięć 7-osobowej załogi alianckiego bombowca Halifax, która spiesząc na pomoc walczącej Warszawie, zakończyła swoją misję nad Dąbrową Tarnowską w nocy 4/5 sierpnia 1944 r. Na pokładzie zestrzelonego przez Niemców samolotu było 5 Kanadyjczyków, 1 Brytyjczyk i 1 Irlandczyk. Wszyscy zginęli za polską sprawę.

Podczas tej patriotyczno – religijnej uroczystości, tradycyjnie, delegacje samorządów, parafii, kombatantów, stowarzyszeń i lokalnych instytucji złożą wiązanki kwiatów i zapalą znicze przed pomnikiem lotników.

Serdecznie zapraszamy!

UMDT/mags