Aktualności
samorządowe

poniedziałek 07.08.2017

Kategoria
Wiadomości z Powiatu

Spotkanie krajów partnerskich na Słowacji

powiększ tekst A A A

W dniach 3 – 6 sierpnia br. delegacja z powiatu dąbrowskiego na czele z Tadeuszem Kwiatkowskim starostą dąbrowskim oraz Markiem Kopią wicestarostą dąbrowskim uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu krajów partnerskich w Golianovo na Słowacji, w ramach programu Komisji Europejskiej „Europa dla obywateli".

Zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu wystosował starosta gminy Golianovo Ľuboš Kolárik w ramach nawiązanej umowy o współpracy międzynarodowej pomiędzy gminą Golianovo, a powiatem dąbrowskim.

Udział w projekcie, oprócz delegacji z Polski, wzięły jeszcze delegacje ze Słowacji, Węgier i Ukrainy. Spotkanie partnerów było okazją do omówienia wspólnych przedsięwzięć jakie mogłyby być realizowane w przyszłości, poznania kultury i obyczajów partnerów słowackich, wzajemnej integracji podczas obchodów rocznicy powstania Wsi Golianowo, a także poznania wspólnej historii i przyszłości Europy poprzez zwiedzanie ciekawych miejsc na Słowacji.

Realizowany projekt był również okazją do nawiązania współpracy międzynarodowej pomiędzy gminą Golianovo a miastem Bałta na Ukrainie – miasta partnerskiego powiatu dąbrowskiego.

Samorząd powiatowy od wielu lat łączy współpraca z Bałtą i gminą Golianovo, dlatego też Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski zaangażował się, aby zagraniczne partnerstwo zostało nawiązane również między tymi samorządami.  Podwaliny słowacko – ukraińskiej współpracy powstały podczas ubiegłorocznego Święta Powiśla Dąbrowskiego – Dożynek Powiatowych i Targów Gospodarczych w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie spotkali się przedstawiciele tych samorządów.

tl_files/content/aktualnosci/2017/08_Sierpien/07_Spotkanie_krajow_partnerskich_na_Slowacji/zgolaniowo.jpg

msmol