samorządowe

piątek 01.09.2017

Wiadomości z Powiatu

Jutro Narodowe Czytanie "Wesela". Zapraszamy do Centrum Polonii!

powiększ tekst A A A

Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Brniu, Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury serdecznie zapraszają do dworu Konopków w Brniu na Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

W sobotę 2 września 2017 r. o godzinie 14:30 w breńskiej instytucji kultury rozpocznie się czytanie tej niezwykle barwnej, żywiołowej opowieści o Polsce i Polakach, o naszych sukcesach , ale też o niewykorzystanych szansach czy zaniedbaniach.

Tego dnia przypomnimy sobie niepowtarzalny nastrój "Wesela", wyjątkowych bohaterów dramatu, ale też ironię i cięty język.

W tegorocznym spotkaniu lektorzy, którzy zgłosili chęć czytania reprezentować będą samorządowców, pracowników instytucji, nauczycieli, członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Związku Dąbrowiaków, pracowników kultury oraz czytelników biblioteki powiatowej. Wystąpią oni w strojach regionalnych.

Gorąco zachęcamy do udziału w tym niezwykłym spotkaniu i życzymy, by ten czas był inspirującą refleksją, przynoszącą radość z kontaktu z prawdziwą wielką literaturą.

tl_files/content/aktualnosci/2017/09_Wrzesien/01_Juz_jutro_Narodowe_Czytanie_Wesela_Zapraszamy_do_Centrum_Polonii/pla.jpg

PBP z siedzibą w Brniu/mags