Aktualności
samorządowe

niedziela 03.09.2017

Kategoria
Wiadomości z Powiatu

Apel patriotyczny w 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej

powiększ tekst A A A

W piątek, 1 września 2017 r., pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, odbyła się uroczystość z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podczas patriotycznego apelu Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski wraz z Markiem Kopią wicestarostą, złożyli symbolicznie wiązankę biało-czerwonych kwiatów, by upamiętnić ofiary II wojny światowej.

Stało się już tradycją, że 1 września władze samorządowe wraz z lokalną społecznością spotykają się w stolicy powiatu, by wspólnie uczcić ofiary konfliktu zbrojnego, który zebrał krwawe żniwo na ziemiach Powiśla Dąbrowskiego. Jak co roku, w parku pod Pomnikiem Poległych zgromadzili się przedstawiciele instytucji powiatowych i gminnych, a także lokalnych organizacji i stowarzyszeń. Samorząd powiatowy na tej uroczystości reprezentowali starosta Tadeusz Kwiatkowski, a także wicestarosta Marek Kopia. 

W apelu udział wzięli również: Wiesław Krajewski poseł na Sejm RP, Krzysztof Kaczmarski burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej wraz z Zastępcą Stanisławem Ryczkiem, Barbara Gawle wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, Anna Jastrzębiec - Witowska radna Rady Powiatu Dąbrowskiego, Stanisław Początek dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej, Robert Pantera dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Jan Kiljan poprzedni dyrektor tej szkoły, Barbara Golemo dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, nauczyciele i uczniowie szkół gminnych i powiatowych, a także dąbrowscy Strzelcy i „Orlęta" z Żelazówki.

tl_files/content/aktualnosci/2017/09_Wrzesien/03_Pod_Pomnikiem_Poleglych_uczcili_ofiary_II_wojny_swiatowej/bmost035.jpg

Tradycyjnie podczas apelu delegacje, złożyły wiązanki biało - czerwonych kwiatów i zapaliły znicze pod dąbrowskim Pomnikiem Poległych, oddając hołd ofiarom jednego z największych konfliktów zbrojnych w dziejach ludzkości.

mags