samorządowe

Wiadomości z Powiatu

Starosta Tadeusz Kwiatkowski na II Forum Gospodarczym Polonii Świata

powiększ tekst A A A

Początkiem września, Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski uczestniczył w II Forum Gospodarczym Polonii Świata. Forum to strefa przedsiębiorczości, dialogu, debat oraz internacjonalizacji i integracji środowiska biznesu, którego łączy nie tylko cel ekonomiczny, ale też tożsamość, dziedzictwo, historia, pochodzenie i kultura, a patriotyzm gospodarczy jest misją i dewizą wszystkich uczestników. W tym roku w ramach Forum odbyła się również Uroczysta Gala połączona z wręczeniem nagrody „Orzeł Biznesu Polonii Świata".

W tegorocznym forum, które odbyło się w dniach 4 - 5 września 2017 roku w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, uczestniczyli przedstawiciele środowisk polonijnych, prowadzący działalność gospodarczą oraz społeczno-kulturalną. Było to miejsce spotkań przedstawicieli polonijnych przedsiębiorców, izb gospodarczych, handlowych, związków i stowarzyszeń działających oraz zarejestrowanych na stałe poza granicami Kraju, z polskim biznesem, organizacjami, instytucjami, administracją rządową oraz samorządową.

Nie chcielibyśmy dzisiaj i jutro rozmawiać wyłącznie o relacjach polskich i warunkach funkcjonowania Polaków za granicą. Będę gorąco zachęcał do rozmowy, w jaki sposób zacieśniać relacje gospodarcze – tak mówił podczas otwarcia Forum Roman Ciepiela prezydent Tarnowa.

tl_files/content/aktualnosci/2017/09_Wrzesien/12_Starosta_Tadeusz_Kwiatkowski_na_II_Forum_Gospodarczym_Polonii_Swiata/DSC_0937.JPG

Wpierwszym dniu tego międzynarodowego spotkania gospodarz naszego powiatu Tadeusz Kwiatkowski wziął udział w panelu dyskusyjnym, w którym rozmawiano o miejscu „Polonii" w gospodarce Rzeczypospolitej, a także o tzw. młodej „Polonii" i jej roli w kształtowaniu współczesnego biznesu. Rozważano jak ułatwiać podbijanie zagranicznych rynków i jak pomóc polonijnym przedsiębiorcom w inwestowaniu zarówno w naszym regionie jak i kraju.

tl_files/content/aktualnosci/2017/09_Wrzesien/12_Starosta_Tadeusz_Kwiatkowski_na_II_Forum_Gospodarczym_Polonii_Swiata/DSC_0998.JPG

Podczas gali „Orzeł Biznesu Polonii Świata", kończącej pierwszy dzień odbywającego się w Tarnowie II Forum Gospodarczego Polonii Świata, przedstawiciele przedsiębiorstw i organizacji polonijnych zostali nagrodzeni "Orłami Biznesu Polonii Świata". Nagrody te mają charakter honorowy, zostały przyznane bowiem po raz pierwszy.

W każdej kategorii wręczone zostało wyróżnienie i nagroda główna, w postaci odlanych z brązu statuetek orłów. Nominowanych do nagrody zgłaszali uczestnicy Forum. Kandydatur było łącznie, we wszystkich kategoriach 14, kapituła wybrała spośród nich po dwie firmy, organizacje i osobowości.

Zachęcamy do oglądnięcia relacji z II Forum Gospodarczego Polonii Świata:

źródło:www.tarnow.pl sm/dm/mags