samorządowe

Wiadomości z Powiatu

Pożegnanie bryg. Roberta Kłóska Komendanta Powiatowego PSP

powiększ tekst A A A

29 września 2017 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczystość pożegnania odchodzącego na emeryturę bryg. Roberta Kłóska. Podczas pożegnania zarówno samorządowcy jak i współpracownicy oraz strażacy podziękowali mu za życzliwą współpracę i wzorowe kierowanie dąbrowską komendą. Padło wiele ciepłych słów, wyrazów uznania dla komendanta za jego wieloletnią służbę i poświęcenie dla strażackiego munduru, a także życzeń zasłużonego odpoczynku i realizacji niespełnionych dotąd planów. Podczas tej uroczystości został odznaczony również Złotym Krzyżem Zasługi Orderu Świętego Floriana.

Pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP powierzono dotychczasowemu zastępcy bryg. Krzysztofowi Kolarczykowi.

Na tę wyjątkową uroczystość przybyli, m.in.: nadbryg. Stanisław Nowak Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Marek Bębenek Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Bolesław Łączyński radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, mł. bryg. Władysław Kulig kapelan Małopolskich Strażaków, st. bryg. w stan. spocz. Adam Rzemiński oraz dh Ryszard Pikul prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez mł. bryg. Mariusza Klimaja nadbryg. Stanisławowi Nowakowi Małopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP. Po przywitaniu wszystkich przybyłych osób, odczytano decyzję o odwołaniu ze stanowiska dotychczasowego komendanta oraz decyzję o powierzeniu obowiązków Komendanta Powiatowego PSP.

tl_files/content/aktualnosci/2017/10_Pazdziernik/03_Pozegnanie_Koendanta_Powiatoweo_PSP_bryg_Roberta_Kloska/psp032.jpg

Podczas apelu mł.bryg. Władysław Kulig kapelan Małopolskich Strażaków odznaczył bryg. Roberta Kłóska Złotym Krzyżem Zasługi Orderu Świętego Floriana.

Zgodnie z ceremoniałem pożarniczym w dalszej części uroczystości odbyło się pożegnanie komendanta bryg. Roberta Kłóska ze sztandarem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

tl_files/content/aktualnosci/2017/10_Pazdziernik/03_Pozegnanie_Koendanta_Powiatoweo_PSP_bryg_Roberta_Kloska/psp025.jpg

Jak powiedział bryg. Robert Kłósek podczas pożegnania w życiu każdego człowieka nadchodzi chwila podjęcia bardzo ważnej decyzji, przerwania wiru zawodowej pracy i przejścia na emeryturę. Podziękował współpracownikom za to, że właśnie z nimi mógł realizować strażacką pasję i osiągać sukcesy. Wyrażając wdzięczność za życzliwą współpracę podkreślił, że służba w powiecie dąbrowskim to niezwykle ważne doświadczenie zawodowe i życiowe, a także ogromny zaszczyt.

tl_files/content/aktualnosci/2017/10_Pazdziernik/03_Pozegnanie_Koendanta_Powiatoweo_PSP_bryg_Roberta_Kloska/psp012.jpg

Po złożeniu meldunków głos zabrali przybyli goście, którzy podziękowali odchodzącemu komendantowi za współpracę oraz długoletnią służbę.

Do bryg. Roberta Kłóska zwrócił się Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, który w imieniu własnym oraz samorządu powiatowego podziękował mu za życzliwą współpracę, codzienną, rzetelną i ofiarną służbę pożarniczą na Powiślu Dąbrowskim. Gospodarz naszego powiatu wręczając mu okolicznościową statuetkę wyraził wdzięczność za jego wielkie zaangażowanie oraz wspieranie funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej w powiecie dąbrowskim.

tl_files/content/aktualnosci/2017/10_Pazdziernik/03_Pozegnanie_Koendanta_Powiatoweo_PSP_bryg_Roberta_Kloska/psp049.jpg

Z dniem 29 września bryg. Robert Kłósek zakończył czynną służbę i przeszedł na zaopatrzenie emerytalne, natomiast od dnia 30 września pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP powierzono dotychczasowemu zastępcy – bryg. Krzysztofowi Kolarczykowi.

mags