samorządowe

Wiadomości z Powiatu

Diecezjalna Msza św. z okazji obchodów święta patrona Policji

powiększ tekst A A A

W ubiegłą niedzielę 1 października br. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się Diecezjalna Msza Święta w intencji policjantów, pracowników Policji i emerytów policyjnych oraz członków ich rodzin regionu małopolskiego i podkarpackiego. Na patronalnym święcie Policji nie zabrakło władz samorządu Powiatu Dąbrowskiego. W uroczystości udział wziął starosta Tadeusz Kwiatkowski.

We Mszy św. uczestniczyli komendanci miejscy i powiatowi jednostek znajdujących się e diecezji tarnowskiej, parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu lokalnego, przedstawicielce instytucji współpracujących z Policją w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, Naczelnicy Wydziałów i Kierownicy Referatów, policjanci, pracownicy cywilni, emeryci policyjni oraz ich rodziny.

Msza odprawiona została pod przewodnictwem J.E. Nuncjusza Apostolskiego Księdza Arcybiskupa Henryka Nowackiego przy udziale m.in. ks. prof. dr hab. Stanisława Sojki - Diecezjalnego Duszpasterza Policji oraz jego zastępcy ks. dr Kazimierza Fąfary a także Proboszcza parafii Matki Bożej Szkaplerznej Ks. Prałata Stanisława Cyran. Ustalony termin jej odbycia nie był przypadkowy i był związany z dniem wspomnienia patrona Policji Św. Michała Archanioła, który przypada 29 września.

Podczas trwania Eucharystii został wystawiony poczet sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej w składzie: asp. Dariusz Giża, mł.asp. Marcin Reichert oraz mł.asp. Marcin Cygan. Czytania oraz wezwania modlitwy wiernych czytali funkcjonariusze dąbrowskiej Policji: podkom. Krzysztof Lechowicz, mł.asp. Ewelina Fiszbain.

Dar ofiarny w postaci ornatu z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej głównemu celebransowi wręczyli w imieniu wszystkich komendantów z Diecezji Tarnowskiej, mł.insp. Mariusz Dymura Komendant Miejski Policji w Tarnowie, nadkom. Mirosław Strach Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz insp. Mirosław Moryl.Komendant Powiatowy Policji w Brzesku

Po Mszy Świętej w Domu Katechetycznym odbyła się druga część spotkania, w trakcie której nadkom. Mirosław Strach Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej w swoim przemówieniu podziękował wszystkim za tak liczne przybycie i wspólnie z Komendantem Miejskim Policji w Tarnowie mł. insp. Mariuszem Dymurą przekazał w imieniu organizatorów upominki w formie ikon z wizerunkami świętego Michała Archanioła dla biskupa oraz duchownych.

KPP w Dąbrowie Tarnowskiej/http://dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl/mags