samorządowe

piątek 06.10.2017

Wiadomości z Powiatu

Obejrzyj XII odcinek „Na Powiślu" pt. „Święto Powiśla”

powiększ tekst A A A

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia XII odcinka programu „Na Powiślu", który jest relacją z IX Święta Powiśla Dąbrowskiego – Dożynek Powiatowych i Targów Gospodarczych. Tegoroczne świętowanie odbyło się 27 sierpnia. Było to bez wątpienia wyjątkowe wydarzenie dla każdego rolnika naszej „Małej Ojczyzny". W tym dniu do Bolesławia zjechali się rolnicy, aby jak co roku świętować i podziękować za plony. Zaprezentowały się również lokalne firmy, instytucje i stowarzyszenia.

Organizatorem IX edycji tego przedsięwzięcia wzorem lat ubiegłych było Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego skupiające samorząd powiatowy oraz wszystkie samorządy gminne z terenu naszego powiatu. Natomiast gospodarzami tegorocznej imprezy byli Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski oraz Kazimierz Olearczyk wójt Gminy Bolesław.

Święto Powiśla Dąbrowskiego jest to niezwykle ważne wydarzenie i jedyna impreza tego typu w naszym powiecie, która pozwala rolnikom na promocję produktów regionalnych, a zgodnie z kilkuletnią tradycją lokalni twórcy zaprezentowali rękodzieło oraz folklor. Symbolicznym zwieńczeniem zebranych plonów były tradycyjne wieńce dożynkowe przynoszone podczas Mszy Świętej w kościele pw. św. Wojciecha w Bolesławiu jako dar ołtarza. Tym gestem rolnicy powiatu dąbrowskiego wyrazili wdzięczność za udane zbiory i „dar chleba".

"Na Powiślu" to cykliczny program TVP Kraków, prezentujący kulturę historię, ludzi i miejsca związane z powiatem dąbrowskim, sfinansowany przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego.

Premierowy odcinek został wyemitowany już w TVP Kraków. Zachęcamy do jego obejrzenia:

mags