Powiatowy „Bieg Sokoła" po raz 26!
W poniedziałek 9 października 2017 r. nad zalewem w Narożnikach odbył się XXVI Powiatowy „Bieg Sokoła". Wzorem lat ubiegłych dzieci i młodzież z powiatu dąbrowskiego biegały, by na sportowo uczcić niepodległość.
Zawody te już od dawna zagościły w powiatowym kalendarzu imprez sportowych i cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Bieg nawiązuje do bogatej historii galicyjskich miast i miasteczek, w których niegdyś aktywnie działały stowarzyszenia, takie jak: „Sokół", „Strzelec" i „Drużyny Strzeleckie", kształtujące wartości patriotyczne w powiązaniu z dbałością o krzewienie zdrowego stylu życia. Poprzez zdrową rywalizację sportową i spotkania na świeżym powietrzu, hartowały także ciała i ducha polskiej młodzieży.
Na Trasach tegorocznej edycji „Biegu Sokoła" wytyczonych nad zalewem w Narożnikach w gminie Radgoszcz pobiegło blisko 200 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z Powiśla Dąbrowskiego, by uczcić bohaterów walk o niepodległość kraju i tradycji niepodległościowych.
Patronat honorowy nad zawodami objęli: Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski oraz Marek Lupa wójt gminy Radgoszcz.
Nagrody, medale, dyplomy i puchary wręczyli laureatom: Marek Kopia wicestarosta dąbrowski oraz Marek Lupa wójt Gminy Radgoszcz. Przedstawiciele samorządów pogratulowali wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników, a także podziękowali za kultywowanie tej pięknej sportowej i jednocześnie patriotycznej tradycji w naszym powiecie. Nawiązali również do idei "Biegu Sokoła", a więc hartowania ciała i ducha, poprzez zdrową rywalizację sportową i spotkania na świeżym powietrzu, a przede wszystkim kształtowania wartości patriotycznych w powiązaniu z dbałością o krzewienie zdrowego stylu życia w myśl niegdyś aktywnie działających stowarzyszeń takich jak „Sokół", „Strzelec" i „Drużyny Strzeleckie".
Wyniki XXVI Powiatowego Biegu „Sokoła" - indywidualne
- kategoria szkoła podstawowa (klasy I-III) - dziewczęta:
I miejsce – Aneta Ogorzelec (Szkoła Podstawowa w Luszowicach)
II miejsce – Wiktoria Pyzik (Radgoszcz)
III miejsce– Rozalia Błachaniec (Radgoszcz)
IV miejsce – Kamila Chrabąszcz (Luszowice)
V miejsce – Dagmara Frąc (Zarzecze Duże)
- kategoria szkoła podstawowa (klasy I-III) - chłopcy:
I miejsce – Tomasz Bogula (Luszowice)
II miejsce – Karol Kędzior (Zarzecze Duże)
III miejsce– Oskar Błachaniec (Radgoszcz)
IV miejsce – Michał Motyka (Luszowice)
V miejsce – Adrian Wawrzonek (Zarzecze Duże)
- kategoria szkoła podstawowa (klasy IV-VI) - dziewczęta:
I miejsce Karolina Wawrzonek (Zarzecze Duże)
II miejsce – Weronika Piekielniak (Zarzecze Duże)
III miejsce– Karolina Kilian (Radgoszcz)
IV miejsce – Kinga Starzyk (Luszowice)
V miejsce – Sylwia Dworak (Luszowice)
- kategoria szkoła podstawowa (klasy IV-VI) - chłopcy:
I miejsce – Jakub Nęga (Radgoszcz)
II miejsce – Piotr Minorczyk (Radgoszcz)
III miejsce– Kamil Cudak (Luszowice)
IV miejsce – Bartosz Krechniak (Radgoszcz)
V miejsce – Krystian Bąba (Radgoszcz)
- kategoria klasa VII szkoły podstawowej i gimnazjum - dziewczęta
I miejsce – Wiktoria Bąba (Radgoszcz)
II miejsce – Ewa Kułaga (Radgoszcz)
III miejsce – Paulina Kobos (Luszowice)
IV miejsce – Kinga Saładyga (Radgoszcz)
V miejsce– Julia Białas (Radgoszcz)
- kategoria klasa VII szkoły podstawowej i gimnazjum - chłopcy
I miejsce – Kordian Stopa (Radgoszcz)
II miejsce – Konrad Motyka (Luszowice)
III miejsce – Dawid Golemo(Radgoszcz)
IV miejsce – Sebastian Wawrzonek (Zarzecze Duże)
V miejsce– Radosław Kuśnierz (Radgoszcz)
- kategoria szkoła ponadgimnazjalna - dziewczęta:
I miejsce – Klaudia Pikul (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Natalia Łabuz (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce– Monika Cygan (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
IV miejsce – Karolina Kozaczka (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
V miejsce – Julia Saładyga (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej))
- kategoria szkoła ponadgimnazjalna - chłopcy:
I miejsce – Mateusz Proczka (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Jakub Frąc (PCEiKZ w Szczucinie)
III miejsce– Tomasz Mzaur (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
IV miejsce – Szymon Reczkowski (PCEiKZ w Szczucinie)
V miejsce – Mateusz Kareta (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
Wyniki XXVI Powiatowego Biegu „Sokoła" - drużynowe
- kategoria szkoły podstawowe (klasy I-VI):
I miejsce i Puchar Wójta Radgoszczy – Szkoła Podstawowa w Radgoszczy
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Luszowicach
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym
- kategoria szkoła podstawowa klasa VII i gimnazja
I miejsce i Puchar Wójta Gminy Radgoszcz – Gimnazjum w Radgoszczy
II miejsce – Gimnazjum w Luszowicach
III miejsce – Gimnazjum w Zarzeczu Dużym
- kategoria szkoła ponadgimnazjalna:
I miejsce i Puchar Starosty Dąbrowskiego – ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
II miejsce - ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
III miejsce - PCEiKZ w Szczucinie
IV miejsce- ZSP w Brniu
Nagrody, medale, dyplomy i puchary wręczyli laureatom Marek Kopia wicestarosta dąbrowski oraz Marek Lupa wójt Gminy Radgoszcz.
Tegoroczny „Bieg Sokoła" został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Urząd Gminy w Radgoszczy. Zawody pomogli przeprowadzić nauczyciele wychowania fizycznego z poszczególnych szkół oraz przedstawiciele organizatorów.
mags
Przejdź do strony Wydziału Geodezji e-Puap
Przejdź do strony Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej CEIDG
Przejdź do strony Centralna Ewidencja i Informacja
o Działalności Gospodarczej Przejdź do strony Dziennik Województwa
Małopolskiego Przejdź do strony Dziennik Ustaw
dziennikustaw.gov.pl Przejdź do strony Monitor Polski
monitorpolski.gov.pl Przejdź do strony Program ochrony powietrza
dla województwa małopolskiego Przejdź do strony Baza teleadresowa
podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących
oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie
w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. B. Joselewicza 5