samorządowe

czwartek 12.10.2017

Wiadomości z Powiatu

Seniorzy dąbrowskiego UTW rozpoczęli nowy rok akademicki

powiększ tekst A A A

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury rozpoczął już kolejny rok akademicki 2017/2018. Podczas uroczystej inauguracji samorząd Powiatu Dąbrowskiego reprezentowała Joanna Ohratka Sekretarz Powiatu.

W odpowiedzi na zaproszenie seniorów dąbrowskiego UTW przybyli również Krzysztof Kaczmarski burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, dr Małgorzata Kołpa prorektor Państwowej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, Stanisław Początek dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej i inicjator UTW przy DDK, a także Robert Pantera dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej i Paweł Chojnowski dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury.

Uroczystość rozpoczęli prezes Krystyna Guzik i dyrektor Paweł Chojnowski, którzy powitali wszystkich gości i słuchaczy UTW. Po odśpiewaniu Gaude Amus prezes UTW przedstawiła plan działania na rozpoczynający się rok akademicki. Jak zapowiedziała, w pierwszym semestrze odbędą się wykłady o różnorodnej tematyce, zajęcia na sali gimnastycznej oraz na basenie, lektoraty językowe, kurs komputerowy,debaty oksfordzkie, spotkania integracyjne oraz wyjazdy (w tym m.in. do Opery Krakowskiej).

Następnie zaproszeni goście złożyli życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego. W imieniu Samorządu Powiatu Dąbrowskiego sekretarz Joanna Ohratka życzyła całej społeczności Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aby nowy rok był tak samo owocny i udany jak poprzednie, pełen nowych, intersujących wyzwań oraz licznych sukcesów edukacyjnych.

Jestem przekonana, że również w tym roku spędzicie aktywnie i twórczo swój wolny czas, a w bogatej ofercie Uniwersytetu nie zabraknie zajęć edukacyjnych, sportowych, wydarzeń kulturalnych, warsztatów artystycznych, a także wycieczek i wyjazdów rekreacyjnych - zwróciła się do seniorów sekretarz Joanna Ohratka. Życzyła również wszystkim słuchaczom dużo pozytywnej energii i radości, a także rozwijania swoich pasji. Niech czas spędzony na zajęciach będzie wypełniony nie tylko pracą i pogłębianiem wiedzy, ale również będzie źródłem zadowolenia i spełnienia - poskreśliła.

Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie z Alexem Dancygiem historykiem, współpracownikiem Instytutu Yad Vashem, które w formie wywiadu pt. „Yad Vashen – jak uczyć o sprawach trudnych w XXI wieku" poprowadził dyrektor Paweł Chojnowski. Był to niezwykle interesujący wywiad, w którym rozmawiano o dialogu polsko-żydowskim.

W ramach podziękowania, Alex Dancyg otrzymał upominek od burmistrza Krzysztofa Kaczmarskiego w postaci obrazu przedstawiającego dąbrowską synagogę.

Uroczystość uświetnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Wystąpiły wokalistki Emila Soja i Natalia Nędza oraz zespół taneczny, który wykonał taniec żydowski. Młodzież do występu przygotowały nauczycielki Katarzyna Wójcik i Anna Piotrowska.

mags