Aktualności
samorządowe

wtorek 07.11.2017

Kategoria
Wiadomości z Powiatu

Zaproszenie na obchody 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

powiększ tekst A A A

Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski mają zaszczyt zaprosić do udziału w powiatowych obchodach 99. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, które odbędą się w dniu 11 listopada 2017 r. w Kościele pw. Wszystkich Świętych oraz pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej.

Jednocześnie zwracamy się z apelem, aby uczcili Państwo Święto Niepodległości poprzez wywieszenie na swoich posesjach flag państwowych. Gest ten będzie wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz wyrazem czci dla tych wszystkich, którzy za wolność i niepodległość oddali życie.

Msza Święta w intencji Ojczyzny w tym roku zostanie odprawiona w kościele pw. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej w związku z trwającymi pracami remontowymi w kościele NMP Szkaplerznej.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

 • godz. 10:30 Zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, a następnie pochód patriotyczny ulicami miasta na Mszę Świętą.
 • godz. 11:00 Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej z udziałem Orkiestry Dętej przy OSP Szczucin.
 • godz. 12:15 Uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim:
  - powitanie uczestników przez Starostę Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego,

  - przemówienie okolicznościowe Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego,

  - składanie wieńców i wiązanek kwiatów przez delegacje instytucji i organizacji,

  - program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wszystkie instytucje i organizacje posiadające sztandary proszone są o wystawienie pocztów sztandarowych.

tl_files/content/aktualnosci/2017/11_Listopad/07_Zaproszenie_na_obchody_99_Rocznicy_Odzyskania_Niepodleglosci/plakaT 11 LISTOPADA 2017 rok.jpg