samorządowe

Wiadomości z Powiatu

Podsumowanie XVI Balu Niezrzeszonych Dąbrowiaków

powiększ tekst A A A

W sobotni wieczór, 21 października 2017 roku odbyła się XVI Biesiadna Zabawa Dąbrowiaków w Chicago.

Dzięki licznie przybyłym gościom, donatorom i sponsorom i wszystkim tym, którzy w cudowny sposób poparli inicjatywę Niezrzeszonych Dąbrowiaków, tegoroczna inicjatywa przyniosła dochód w wysokości 12 927 $. Suma ta już niebawem powędruje do najbardziej potrzebujących w Dąbrowie Tarnowskiej.

W tym roku motywem przewodnim była wspólna polska biesiada. Na zapełnionej po brzegi sali nie zabrakło honorowych gości. Z wielką radością Niezrzeszeni Dąbrowiacy gościli w tym roku Tadeusza Kwiatkowskiego starostę dąbrowskiego oraz jego małżonkę Jadwigę.

Starosta Tadeusz Kwiatkowski w imieniu samorządu Powiatu Dąbrowskiego oraz własnym podziękował wszystkim Niezrzeszonym Dąbrowiakom za ich ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka.

Jak podkreślił, wieloletnia ich pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia i ludzkiej solidarności. Podarował także obraz przedstawiający drewniany kościół pw. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej, który tego wieczoru stał się bardzo cennym przedmiotem licytacji.

tl_files/content/aktualnosci/2017/11_Listopad/08_Podsumowanie_XVI_Balu_Niezrzeszonych_Dabrowiakow/dabrowiacy13.jpg

Starosta przekazał również podziękowania dla Niezrzeszonych Dąbrowiaków od wychowanków Jednostki Wspierającej Rodzinę w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń".

Dąbrowiacy wyrażają ogromną radość, że wdzięcznym głosem dobroci przyłączyli się do nich ludzie o wielkich sercach i serdecznie im za to dziękują. Gorące podziękowania kierują również na ręce o. Marka Janowskiego za gościnność w parafii Św. Władysława w Chicago.

tl_files/content/aktualnosci/2017/11_Listopad/08_Podsumowanie_XVI_Balu_Niezrzeszonych_Dabrowiakow/IMG_5924.JPG

Smaczne posiłki dla wszystkich uczestników biesiady zostały przygotowane przez Bożenę i Pawła Kusiora oraz Andrzeja Buraka. Natomiast muzyczną oprawę zapewnił DJ Krzysztof Stasiak.

Donatorzy:

Ewa i Sławek Miodowscy, Matt Kotapka, Eagles HDS Academy (plakaty i bilety), Maja i Wojtek Kęcki, Mira i Waldek Czerpak (licytacja akwareli), Damian Miodowski z rodziną, Susan & Norman Friedman, Stanisław Piasecki, Monika i Wojciech Jesionek, Danuta i Jurek Sitko, Beata i Krzysztof Podosek, Andrzej Minor, Gienia Minor, Małgorzata i Benjamin Stachura, Daniel Pieprz (licytacja certifikatu na tort).

Nagrody na loterię:

Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Kinga i Joseph Youssef, JJ Millwork and Design Brygida i Janusz Koziarski, Anna i Janusz Furgał, Księgarnia Wydawnictw Katolickich- Źródło, House of Hair Urszula Dybisz, Dekorama, Ewa Art Jewelry, TK Masonry INC., Cermirex INC., Miracle Herbs, Adams Jewelry Center INC, Dorota i Adam Czerwony, Home Depot, Licensed Esthetician Joanna Pietras, Dom ITP, Zofia i Jeff Manor, Ryszard Mac, Ula Ostręga Western & Southern Life, Marta i Roman Szara, Sweet Generation- Anna Wiklanska

Sponsorzy obiadu, ciasta i kanapek:

Jasper Meat INC., Laramie Bakery & Deli, Wiklanski's Bakery Chicago, Wally's Market, Andy's Deli & Mikolajczyk Sausage Shop INC., Pulaski Deli, Szymanski's Deli & Liquors, Ludwig Foods, Kalinowski Sausage & Deli, Avenue Food Mart, Smakowski's Deli, Sweet Generation, Rich's Deli na Western, Krystyna's Deli, Montrose Deli, Deli 4 You, Pani Zofia Koziarska.

Sponsorzy Reklamy:

e-Kurier Dąbrowski- niezależny portal internetowy- Barbara i Paweł Sroka, Polskie Radio 1030 Kamila Dworska,  Idalia Blaszczyk i Adam Steinberg, Radio Polski FM i Wietrzne Radio 92.7 & 99.9 FM, Radio Deon, Radio WPNA 1490- pani Zofia Borys i Łucja Śliwa, Jolanta i Zbigniew Siepiora, Chicago Rewia- Andrzej Brach.

Niezreszeni Dąbrowiacy w Chicago/www.kurierdabrowski.pl/mags