samorządowe

Wiadomości z Powiatu

Zaproszenie na Turniej Piłki Nożnej z okazji Święta Niepodległości

powiększ tekst A A A

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu dąbrowskiego do wspólnego kibicowania drużynom biorącym udział w Turnieju Piłki Nożnej z okazji Święta Niepodległości. Mecze rozegrane zostaną w najbliższą sobotę, 11 listopada 2017 r., na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Oficjalne rozpoczęcie przewidziane jest na godz. 15:00. W tegorocznych rozgrywkach wezmą udział drużyny: strażaków, przedsiębiorców, nauczycieli, pracowników szpitala, firmy SANIT-BUD oraz drużyna strażaków z XVIII Dzielnicy Budapesztu – miasta partnerskiego Powiatu Dąbrowskiego.

Podczas Turnieju wszyscy kibice i zawodnicy będą mogli wziąć udział w konkursie ogólnej wiedzy historycznej na temat okresu zaborów i wydarzeń prowadzących do odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla osób, które prawidłowo odpowiedzą na co najmniej dwa z trzech pytań przewidziano drobne upominki.

Turniej i towarzyszący mu konkurs wiedzy, których organizatorem jest Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, mają na celu:

• zachęcenie mieszkańców regionu do podtrzymywania i upowszechniania tradycji patriotycznej m.in. poprzez udział w wydarzeniach sportowych mających na celu uczczenie na sportowo 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości,
  • pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej mieszkańców Małopolski,
  •  upowszechnianie wiedzy na temat historii naszej Ojczyzny,
  • integrację społeczności lokalnej.

tl_files/content/aktualnosci/2017/11_Listopad/08_Zapraszamy_na_Turniej_z_okazji_Niepodleglosci/PLAKAT TURNIEJ NIEPODLEGLOSCI.jpg

DJ/mags