samorządowe

Wiadomości z Powiatu

Starosta Tadeusz Kwiatkowski w „Słowo za słowo" RDN Małopolska

powiększ tekst A A A

9 listopada 2017 roku, w porannym programie Radia RDN Małopolska „Słowo za słowo", prowadzonym przez Dorotę Kunc mogliśmy posłuchać wywiadu ze starostą dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim. Rozmawiano o bieżących inwestycjach i istotnych wydarzeniach w naszym powiecie.

Gospodarz naszego powiatu mówił m.in. o swojej wizycie w Chicago i uroczystościach, w których tam uczestniczył. 21 października br. brał udział w 16 charytatywnej zabawie Dąbrowiaków i sympatyków Dąbrowy Tarnowskiej, podczas której w imieniu samorządu Powiatu Dąbrowskiego oraz własnym podziękował wszystkim Niezrzeszonym Dąbrowiakom za to, że od kilkunastu lat wspierają finansowo dąbrowskie Hospicjum, podopiecznych Jednostki Wspierającej Rodzinę w Dąbrowie Tarnowskiej oraz stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych w powiecie dąbrowskim. Natomiast 22 października w Chicago wziął udział w uroczystości nadania honorowej nazwy „Powiśle Dąbrowskie" dla odcinka ulicy West Belmont Avenue w Chicago. Starosta na antenie RDN Małopolska podziękował również naszym rodaków z Powiśla Dąbrowskiego za ciepłe przyjęcie w USA.

O tych wydarzeniach można przeczytać w artykułach zamieszczonych na stronie naszego powiatu:

Rozmawiano także o obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej oraz budowie mostu w Borusowej, który połączy nasze województwo z ziemią świętokrzyską. Tematem rozmów była również aktualna sytuacja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej,

Zachęcamy do odsłuchania wywiadu:

mags