samorządowe

wtorek 14.11.2017

Wiadomości z Powiatu

Powiatowe zawody w badmintonie drużynowym

powiększ tekst A A A

W dniu 9 listopada 2017 roku w Szczucinie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Powiatowe Igrzyska Młodzieży w badmintonie drużynowym. Do turnieju zgłosiło się 4 szkoły, a w przeprowadzonych rozgrywkach wzięło udział łącznie 17 uczniów. Wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

SZKOŁY PODSTAWOWE – DZIEWCZĘTA

• I miejsce – Szkoła Podstawowa w Szczucinie (zespół I w składzie: Julia Warzecha, Ewelina Bogdan)
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Szczucinie (zespół II)
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa w Borkach

SZKOŁY PODSTAWOWE – CHŁOPCY

• I miejsce – Szkoła Podstawowa w Szczucinie (zespół w składzie: Sebastian Walas, Przemysław Kordos)

GIMNAZJA – DZIEWCZĘTA

• I miejsce - Gimnazjum w Szczucinie (zwycięski zespół w składzie: Emilia Szczęch, Marcelina Dzięgiel)
  • II miejsce - Gimnazjum w Borkach

GIMNAZJA – CHŁOPCY

• I miejsce - Gimnazjum w Szczucinie (Karol Dulak, Kacper Beker, Kacper Jarosz)
  • II miejsce - Gimnazjum w Borkach

Zwycięskie zespoły uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany w Zakopanem.

Zawody zostały zorganizowane z wykorzystaniem środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu powiatu dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego."

Bezpośrednio za organizację zawodów odpowiedzialni byli: Stanisław Dąbroś (Gminny Organizator Imprez Sportowych Szkolnego Związku Sportowego w Szczucinie), który w imieniu starosty dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczał także zwycięzcom puchary, medale i dyplomy oraz Anna Dulak – nauczyciel wychowania fizycznego Gimnazjum w Szczucinie.

DJ/mags