samorządowe

niedziela 12.11.2017

Wiadomości z Powiatu

Młodzi malowali słowem wolność i niepodległość

powiększ tekst A A A
fot. DDK

Piękne, solidnie przygotowane recytacje reprezentantów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych w powiecie dąbrowskim, dobrze dobrane teksty, ciekawe osobowości młodych recytatorów, walory wychowawcze, to cechy charakterystyczne zmagań na scenie w ramach konkursu „Od niepodległości do niepodległości", zorganizowanego przez 4 instytucje kultury w budynku Integracji Społeczności Wiejskiej w Żdżarach (gmina Radgoszcz): Dąbrowski Dom Kultury, Urząd Gminy i Gminną Bibliotekę w Radgoszczy oraz Powiatową Bibliotekę Publiczną w Brniu.

Komisja artystyczna w składzie: Paweł Chojnowski (Przewodniczący), Małgorzata Starzec, Renata Klimek i Alicja Błocho, po wysłuchaniu prezentacji postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

• w kategorii klas V-VI ze szkół podstawowych:

I miejsce – Zuzanna Zielińska (SP w Radgoszczy),
II miejsce ex aequo – Izabela Chmura (PSP w Smęgorzowie), Hanna Dojka i Artur Ryczek (obydwoje - SP w Oleśnie),
III miejsce – Milena Motyka (SP w Radgoszczy),
wyróżnienia: Olga Łabuzek (SP w Borkach), Magdalena Waryas (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),

• w kategorii oddziałów gimnazjalnych i klas VII:

I miejsce – Marcin Minor (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej),
II miejsce ex aequo – Paulina Labak, Anna Błocho (obie – SP w Radgoszczy),
Izabela Ślęczkowska (SP w Borkach),
III miejsce ex aequo – Otylia Cholewa (PSP nr 1w Dąbrowie Tarnowskiej) i Weronika Moździerz (SP w Radgoszczy),
wyróżnienie: Anna Stochlińska (SP w Borkach),

• w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Katarzyna Czajkowska (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),

II i III miejsca nie przyznano.

Organizatorzy zadbali o pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek dla wszystkich 34 uczestników.

DDK/mags