Aktualności
samorządowe

wtorek 28.11.2017

Kategoria
Wiadomości z Powiatu

Starosta Tadeusz Kwiatkowski w „Słowo za słowo" RDN Małopolska

powiększ tekst A A A

W dniu dzisiejszym tj. 28 listopada 2017 roku, w porannym programie Radia RDN Małopolska „Słowo za słowo", prowadzonym przez Dorotę Kunc mogliśmy posłuchać wywiadu ze starostą dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim. Rozmawiano o bieżących inwestycjach i istotnych wydarzeniach w naszym powiecie.

Starosta Tadeusz Kwiatkowski mówił m.in. o występującym zjawisku kłusownictwa na terenie powiatu dąbrowskiego, nawiązując do konferencji pod hasłem "Stanowcze NIE dla kłusownictwa", która w ostatnich dniach została zorganizowana przez samorząd powiatowy i dąbrowską Policję.

Tematem rozmów były obecnie realizowane inwestycje na drogach powiatowych, a także sytuacja finansowa Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej i trwająca modernizacja kotłowni szpitalnej.

Gospodarz naszego powiatu mówił również o wizycie młodzieży izraelskiej z Natanii na Powiślu, wyjazdach uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego na zagraniczne praktyki do Grecji i Włoch w ramach programu Erasmus+, o stypendiach, które otrzymało 7 uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów zawodowych w ramach projektu, pn. „Powiatowe Centrum Kompetencji Zawodowych", a także planowanych na przyszły rok inwestycjach w szkołach ponadgimnazjalnych.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu:


mags