samorządowe

poniedziałek 27.11.2017

Wiadomości z Powiatu

Znamy zwycięzców powiatowych zawodów szachowych

powiększ tekst A A A

W dniach 16-17 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych w Luszowicach rozegrano drużynowe Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach. Zawody zostały zorganizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Dąbrowie Tarnowskiej przy współpracy z Zespołem Szkół Publicznych w Luszowicach.

W Igrzyskach Dzieci wystartowały drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe w Radgoszczy i Luszowicach oraz PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Do Igrzysk Młodzieży Szkolnej przystąpiły drużyny z Radgoszczy, Skrzynki, Dąbrowy Tarnowskiej i Luszowic. Drużyny grały systemem kołowym. Turniej sędziował Piotr Rychliński.

Wyniki Turniejów Szachowych (etap powiatowy) przedstawiają się następująco:

IGRZYSKA DZIECI (dzieci urodzone w roku 2005 i młodsze; klasy I-VI):

• I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej (zwycięski skład: Julia Kądzielawa, Michał Kania, Michał Zych, Daria Domin)
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Radgoszczy
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa w Luszowicach

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ (dzieci urodzone w latach 2002-2004; oddziały gimnazjalne):

• I miejsce - Szkoła Podstawowa w Luszowicach (zwycięski zespół: Paweł Ogorzelec, Gabriel Kolak, Patryk Ogorzelec, Marcelina Kolak)
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa w Skrzynce
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa w Radgoszczy
  • Zwycięska drużyna w każdej z ww. kategorii będzie reprezentować Powiat Dąbrowski na zawodach wojewódzkich.

Dla laureatów trzech pierwszych miejsc ufundowano pamiątkowe medale i dyplomy, które wręczyła dyrektor Teresa Motyka - gospodarz obiektu, na którym rozegrano zawody. Nagrody zostały zakupione ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu powiatu dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego".

DJ/mags