Aktualności
samorządowe

wtorek 28.11.2017

Kategoria
Wiadomości z Powiatu

Jubileusz Biblioteki w Ćwikowie wspólnie z kabaretem "Sami Swoi"

powiększ tekst A A A

25 listopada 2017 roku w Ćwikowie świętowano Jubileusz 70 – lecia Filii tutejszej Biblioteki. Dokonano również podsumowania projektu „Sami Swoi" z pasją i humorem. W Domu Strażaka, na tej uroczystości bardzo licznie zgromadzili się samorządowcy, dyrektorzy i kierownicy instytucji z terenu powiatu dąbrowskiego, przedstawiciele służb mundurowych, bibliotekarze, a także mieszkańcy Powiśla i sympatycy Klubu Seniora „Sami Swoi".

Podczas jubileuszu przypomniano historię Filii Bibliotecznej w Ćwikowie oraz wszystkich, którzy tworzyli to miejsce i wpisali się w jego historię. Natomiast do dyrekcji biblioteki z okazji świętowania popłynęło wiele życzeń i gratulacji od samorządowców i przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji, w szczególności bibliotek.

Na uroczystości nie zabrakło władz samorządu Powiatu Dąbrowskiego. Z okazji jubileuszu Marek Kopia wicestarosta, a także Barbara Pobiegło złożyli na ręce Małgorzaty Morawiec dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie okolicznościowe życzenia.

Jak podkreślił wicestarosta Marek Kopia jubileusz skłania do refleksji, wspomnień i podsumowania dotychczasowych osiągnięć, a także podkreślenia ogromnego dorobku tej instytucji i jej wpływu na zachowanie tradycji i rozwój kultury wśród lokalnej społeczności. Zaznaczył jak ważna jest praca bibliotekarzy i animatorów, dzięki którym miłośnicy słowa pisanego mogą uczestniczyć w ciekawych spotkaniach literackich i innych wydarzeniach kulturalnych, a przede wszystkim mają szeroki dostęp do książek i niezwykle cenną możliwość obcowania z literaturą piękną.

W drugiej części spotkania scena należała do Stowarzyszenia Klub „Seniora Sami" w Oleśnie, którego członkowie przedstawili licznie zgromadzonej publiczności spektakl kabaretowy pt. „To i owo w groszki". Występ nagrodzony wielkimi brawami i głośną owacją był podsumowaniem projektu  „Sami Swoi" z pasją i humorem dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Województwa Małopolskiego, Gminy Kraków i Gminy Klucze.

mags