samorządowe

wtorek 12.12.2017

Wiadomości z Powiatu

Rusza XI edycja konkursu „Bądź Wielkim"!

powiększ tekst A A A

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych z klasami gimnazjalnymi i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w XI edycji Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez świętego Jana Pawła II pn. „Bądź Wielkim”.

Zapraszamy również podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej i uczniów Szkół Specjalnych Przysposabiających do Pracy.

Temat tegorocznej edycji konkursu brzmi: „Jan Paweł II w trosce o chorego.”

Jan Paweł II dał się poznać jako papież niezwykły, bijący wszelkie rekordy. Tysiące przemówień i audiencji, miliony przebytych kilometrów, wielka liczba ogłoszonych dokumentów, a także osób beatyfikowanych i kanonizowanych, obalone pod wpływem jego słów reżimy polityczne – to tylko niektóre z jego dokonań.

Konkurs „Bądź Wielkim” ma na celu:

• oddanie hołdu wybitnemu synowi polskiej ziemi św. Janowi Pawłowi II, który był jedną z najwybitniejszych postaci XX wieku i pierwszych lat XXI wieku na świecie;
  • pogłębienie wiadomości o życiu i działalności św. Jana Pawła II na tle czasów jemu współczesnych;
  • rozwijanie wśród uczestników umiejętności współpracy i życzliwej rywalizacji.

Konkurs ma charakter regionalny. Dotychczasowe edycje konkursu cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży nie tylko z powiatu dąbrowskiego, ale również bocheńskiego, tarnowskiego, mieleckiego i nowosądeckiego.

tl_files/content/aktualnosci/2017/12_Grudzien/12_Rusza_XI_edycja_konkursu_Badz_Wielkim/loga0.jpg

tl_files/content/aktualnosci/2017/12_Grudzien/12_Rusza_XI_edycja_konkursu_Badz_Wielkim/logo.jpg

Konkurs przebiegał będzie w III etapach:

• I etap – indywidualny na poziomie szkoły, placówki (25.01.2018 r.)
  • II etap – grupowy dla zespołów złożonych uczestników zakwalifikowanych do II etapu na podstawie indywidualnych testów (do 10.04.2018 r.)
  • III etap – finał (18.05.2018 r.) dla najlepszych zespołów - po cztery zespoły w każdej kategorii.

Podczas pierwszego etapu uczestnicy indywidualnie wypełniają test opracowany przez organizatorów odrębnie dla każdej kategorii wiekowej. Test ma na celu sprawdzenie wiedzy uczestników na temat życia św. Jana Pawła II oraz znajomości jego nauczania.

W drugim etapie pięcioosobowe zespoły wykonują prace plastyczne związane z tematem konkursu.

Do finałowego etapu przechodzi 12 zespołów – po cztery zespoły w każdej z kategorii. Zadania tego etapu są widowiskowe i pomimo poważnej tematyki stwarzają możliwość zaznajomienia się z działalnością i nauczaniem Papieża – Wielkiego Polaka, a także rozwijają wyobraźnię i twórcze myślenie uczestników konkursu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami na temat konkursu. Regulamin konkursu, karta zgłoszeń, deklaracja uczestnictwa oraz materiały konkursowe, są dostępne na stronie internetowej powiatu dąbrowskiego: www.powiatdabrowski.pl (po prawej stronie – baner „Bądź Wielkim”).

Zachęcamy również do zapoznania się z relacjami z przebiegu poprzednich edycji konkursu. W załączeniu podajemy link do relacji z przebiegu:

• drugiego etapu X edycji konkursu pn. „Bądź Wielkim”:

• finałowego etapu X edycji konkursu pn. „Bądź Wielkim”:

Zgłoszenia do udziału w konkursie będą przyjmowane w terminie do 12 stycznia 2018 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XI edycji konkursu!

Wszystkim, którzy odpowiedzą na nasze zaproszenie, życzymy powodzenia w zmaganiach konkursowych.

Załączniki:

1. Regulamin XI edycji konkursu pn. „Bądź Wielkim”
  2. Załącznik nr 1 do regulaminu - Karta zgłoszeń
  3. Załącznik nr 2 do regulaminu – Deklaracja uczestnictwa w konkursie
  4. Materiały konkursowe – szkoły podstawowe
  5. Materiały konkursowe – szkoły ponadgimnazjalne i szkoły podstawowe z klasami gimnazjalnymi (klasy II i III gimnazjum)
  6. Materiały konkursowe – WTZ, ŚDS, SSPdP

Kontakt:
Wydział Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia (p. 40)

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. Berka Joselewicza 5, 33-200 Dąbrowa Tarnowska