Aktualności
samorządowe

czwartek 28.12.2017

Kategoria
Wiadomości z Powiatu

Kolędnicy Misyjni z hasłem „E Gonda Nzapa e mu singila" w naszym urzędzie

powiększ tekst A A A

27 grudnia Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedzili nasz urząd. W tym roku kolędowali dla swoich rówieśników w Syrii i w Libanie. Na znak solidarności z dziećmi, będącymi ofiarami wojny, tegoroczna pamiątka kolędy ma kształt otwartych, złączonych dłoni - gotowych do braterskiej pomocy i budowania pokoju.

Dąbrowskich Kolędników Misyjnych w naszym urzędzie przyjęli Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Marek Kopia wicestarosta oraz pracownicy urzędu. Dzieci śpiewały kolędy, a także przedstawiły scenkę kolędniczą, w której opowiedziały o radości Bożego Narodzenia i marzeniach dzieci w Syrii i Libanie, kwestując przy tym na ich rzecz.

- Za przyjęcie i ofiarę z serca dziękujemy, by Wam Jezus błogosławił, modlić się będziemy. Wspierać misję, misjonarzy, wszystkich zachęcamy, a za rok, jak Bóg pozwoli, znowu się spotkamy - tak dziękowali mali dąbrowscy kolędnicy za wsparcie misji.

Motto tegorocznej Kolędy Misyjnej "E Gonda Nzapa e mu singila", przygotowano w języku sango, który używany jest w Demokratycznej Republice Konga, Republice Centralnej Afryki i Czadzie. W języku polskim oznacza to: „Tobie Boże dzięki, chwała".

Kolędnicy misyjni to projekt Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci organizowany w wymiarze ogólnopolskim od 1993 r. Każdego roku dzieci kolędują dzieląc się radością Bożego Narodzenia, kontynuując polską tradycję kolędowania, ale też zbierając ofiary na pomoc rówieśnikom w innych częściach świata. W 2016 roku blisko 40 tys. kolędników misyjnych, zebrało około 900 tys. zł na pomoc rówieśnikom w Tajlandii.

mags