Aktualności
samorządowe

niedziela 07.01.2018

Kategoria
Wiadomości z Powiatu

Joanna Mazur i Michał Stawicki wywalczyli tytuł Niepełnosprawnego Sportowca Roku 2017

powiększ tekst A A A
fot. http://plebiscyt.przegladsportowy.pl

Mieszkanka naszego powiatu Joanna Mazur wraz z trenerem Michałem Stawickim triumfują w 83. edycji plebiscytu "Przeglądu Sportowego" w kategorii "Sportowiec Niepełnosprawny 2017". To właśnie oni, za swoje wielkie sukcesy sportowe z minionego roku, zostali nagrodzeni tym prestiżowym tytułem. 

– Na początku chciałabym podziękować rodzicom. Kocham was i bardzo dziękuję za wsparcie, także dla rodzeństwa. Podziękowania także dla trenera Salamonowicza oraz całej grupy biegowej z Krakowa. W momencie, gdy przestałam widzieć poznałam najważniejszą osobę. Mój przewodnik, przyjaciel, a także trener. Proszę o wielkie brawa dla Michała Stawickiego – mówiła podczas uroczystej gali Joanna Mazur.

Zwróciła się również do Witolda Bańki ministra Sportu i Turystyki o ponowne rozpatrzenie wniosku o przyznanie im stypendium. To wsparcie finansowe jest nam niezbędne jak tlen na ostatnich 400 metrach - podkreśliła.

Joanna Mazur, mieszkanka Szczucina odniosła wielki sukces sportowy w 2017 roku na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w Londynie. Do rodzinnego miasta wróciła z kompletem medali. Wraz z przewodnikiem Michałem Stawickim, po niesamowitym finiszu na dystansie 1500 metrów, zdobyli złoto, sięgając po tytuł mistrzów świata. W biegu na 800 metrów wywalczyli srebrny medal – do drugiego złota zabrakło zaledwie 0,03 sekundy! Natomiast bieg na 400 metrowym dystansie zakończył się trzecim miejscem na podium, a tym samym brązowym medalem.

Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z gali finałowej 83. edycji plebiscytu "Przeglądu Sportowego", podczas której Joanna Mazur wraz z trenerem Michałem Stawickim odbierają statuetkę "Sportowiec Niepełnosprawny 2017":

tl_files/content/aktualnosci/2018/01_Styczen/07_Joanna_Mazur_i_Michal_Stawicki_wywalczyli_tytul_Niepelnosprawnego_Sportowca_Roku_2017/Przechwytywanie w trybie pelnoekranowym 2018-01-08 115538.bmp.jpg

mags

źródło: http://plebiscyt.przegladsportowy.pl/mistrzowie-sportu,joanna-mazur-i-michal-stawicki-wywalczyli-tytul-niepelnosprawnego-sportowca-roku-2017,artykul,839774,1,845.html