Aktualności
samorządowe

poniedziałek 08.01.2018

Kategoria
Wiadomości z Powiatu

Spotkanie opłatkowe małopolskich ludowców w Tarnowie

powiększ tekst A A A

Tradycyjnie w święto Trzech Króli, w Auli im. Wiesława Wody w Tarnowie, małopolscy ludowcy spotkali się, by wspólnie połamać się opłatkiem.

Jak co roku, w spotkaniu, które bardzo licznie zgromadziło parlamentarzystów, samorządowców, członków i sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz mieszkańców powiatu dąbrowskiego i naszego województwa, uczestniczył szef PSL, a zarazem poseł na Sejm Władysław Kosiniak-Kamysz. Nie zabrakło także Tadeusza Kwiatkowskiego starosty dąbrowskiego.

Podczas spotkania, przede wszystkim dzielono się opłatkiem, składając sobie życzenia. Nie zabrakło podziękowań za wspólną pracę i gratulacji za dotychczasowe osiągnięcia. Rozmawiano o tym co udało się zrealizować, o niewątpliwych efektach podejmowanych działań i o napotykanych problemach, a także planach i o tym co czeka nas w najbliższej przyszłości.

Kolejny raz wysłuchano bardzo otwartego i mocnego, a przede wszystkim wymownego wystąpienia lidera PSL Władysława Kosiniaka – Kamysza.


Głos zabrał również wicemarszałek Stanisław Sorys, który mówił o tym co działo się w Małopolsce przez ostatni rok, a także o jej ciągłym rozwoju i planach na rozpoczynający się rok.

Ludowcy zgromadzili się przy świątecznym stole, aby być razem i stąd czerpać siły do dalszej działalności. Jak mówiono podczas spotkania miniony rok był trudnym rokiem, ale obfitującym też w sukcesy. Udało się bowiem zrealizować wiele projektów związanych z rozwojem Małopolski. Jak do tej pory zakontraktowano środki finansowe na ponad 4 mld zł. Dzięki pracy i zaangażowaniu samorządowców te środki trafiły do naszych małych ojczyzn.

Gospodarzami uroczystości byli poseł na Sejm RP, a zarazem prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, wicemarszałek województwa małopolskiego, a zarazem prezes Zarządu Powiatowego PSL w Tarnowie Stanisław Sorys oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski.

mags