Aktualności
samorządowe

piątek 12.01.2018

Kategoria
Wiadomości z Powiatu

Starosta Tadeusz Kwiatkowski w „Słowo za słowo" RDN Małopolska

powiększ tekst A A A

11 stycznia 2018 roku, w porannym programie Radia RDN Małopolska „Słowo za słowo", prowadzonym przez Dorotę Kunc mogliśmy posłuchać wywiadu ze starostą dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim. Rozmawiano o bieżących inwestycjach i istotnych wydarzeniach w naszym powiecie.

Starosta Tadeusz Kwiatkowski mówił m.in. o trwających pracach remontowo-budowlanych przy spichlerzu w breńskim parku, który z opustoszałego przez wiele lat obiektu, już wkrótce zmieni się w nowoczesną stanicę turystyczną.

Tematem rozmów były również inwestycje drogowe. Mówiono, m.in. o odbudowanym moście w Podborzu i ogłoszonym ponownym przetargu na budowę obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej.

Gospodarz naszego powiatu mówił również o sukcesie niewidomej Joanny Mazur ze Szczucina, która wraz z trenerem Michałem Stawickim zatriumfowała w 83. edycji plebiscytu "Przeglądu Sportowego" sięgając po prestiżowy tytuł "Sportowiec Niepełnosprawny 2017".  To nagroda za ich wielki sukces sportowy w 2017 roku na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w Londynie. Po niesamowitym finiszu na dystansie 1500 metrów, zdobyli złoto, sięgając po tytuł mistrzów świata. W biegu na 800 metrów wywalczyli srebrny medal – do drugiego złota zabrakło zaledwie 0,03 sekundy! Natomiast bieg na 400 metrowym dystansie zakończył się trzecim miejscem na podium, a tym samym brązowym medalem.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu:

mags