samorządowe

Wiadomości z Powiatu

„Fundusze z Kulturą” po raz drugi w Lusławicach

powiększ tekst A A A

Noworoczna gala „Fundusze z kulturą” gościła w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

To doskonała okazja, by po raz kolejny docenić i uhonorować tych, którzy w ostatnich latach skutecznie i efektywnie korzystali z Funduszy Europejskich. Gospodarzem wydarzenia był wicemarszałek Stanisław Sorys.

W wydarzeniu tym nie zabrakło starosty dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego i samorządowców z Powiśla Dąbrowskiego, m.in.: Krzysztofa Kaczmarskiego burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Kazimierza Olearczyka wójta gminy  Bolesław, Witolda Morawca wójta gminy Olesno oraz Jacka Sarata przewodniczącego Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Jak co roku podczas gali "Fundusze z Kulturą" wyróżniani są ci, którzy sięgając po dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, najlepiej korzystają z tych funduszy – mówił wicemarszałek Stanisław Sorys.

Inwestycja w biznes – inwestycja w rodzinę

Jak co roku podczas gali wyróżniono tych, którzy w ostatnim czasie sięgnęli po dofinansowanie z RPO WM 2014-2020 oraz najlepiej korzystają z tych funduszy. Laureaci zostali uhonorowani specjalnymi statuetkami. To dzięki takim beneficjentom w Małopolsce możliwa jest m.in. aktywizacja zawodowa młodych rodziców, którzy chcą wrócić na rynek pracy czy kształcenie osób w konkretnych zawodach.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

W kategorii „Fundusze Europejskie – inwestycja w rodzinę”:

1. Firma Doradczo Szkoleniowa Michał Krempa z Tuchowa, projekt: Bobolandia II
  2. P.H.U. „Midrew” Zespół Placówek Oświatowo-Edukacyjno-Rekreacyjnych z Limanowej, projekt: Wsparcie godzenia życia zawodowego z prywatnym w Limanowej i okolicznych gminach – Żłobek Miś Uszatek.
  3. Krystyna Gurba Przedszkole i Żłobek „Misiek” z Nowego Sącza, projekt: Kreatywny i twórczy rozwój dziecka w Żłobku Misiek.

W kategorii „Fundusze Europejskie – inwestycja w biznes”:

1. Gmina Szczurowa, projekt: Budowa Strefy Aktywności Gospodarczej w Szczurowej.
  2. Gmina Stary Sącz, projekt: Budowa Strefy Aktywności Gospodarczej w Gminie Stary Sącz.
  3. Centrum Edukacji SIGMA Sp. z o.o. w Tarnowie, projekt: Tarnowskie Centrum Kadr Białej Gospodarki.

Fotografia z gali

Bitwa na głosy

Gala „Fundusze z Kulturą” odbyła się w tym roku pod hasłem „Sopranissimo kontra Tre Voci – bitwa na głosy”. W czasie koncertu Orkiestry Symfonicznej im. Adama Wrońskiego, pod batutą Mieczysława Smydy, na głosy rywalizowali soliści: Joanna Horodko, Agnieszka Adamczak, Agnieszka Sokolnicka (Sopranissimo) kontra Voytek Soko, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj (Tre Voci – tenorzy). Wśród utworów znalazły się m.in. „Rigoletto – La donna è mobile” Giuseppe Verdiego, „Moon river” Henry’ego Manciniego, „El Tango de Roxane” Mariano Moresa, „O sole Mio” Eduardo Di Capua, „Halleluyah” Leonard Cohena, „Mambo Italiano” Boba Merrilla, „Upiór w Operze” Andrew Lloyda Webbera czy „Time to say goodbye” Francesco Sartoriego. Galę poprowadził Dariusz Stańczuk. Całość wydarzenia była transmitowana na antenie radia RDN Małopolska i w telewizji Tarnowska.tv.

Lusławice gospodarzem gali już po raz drugi

Wydarzenie „Fundusze z kulturą. Sopranissimo kontra Tre Voci – bitwa na głosy” odbyło się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. To – już po raz drugi – idealne miejsce do rozmowy o Funduszach Europejskich i jeden z najlepszych dowodów na to, jak środki europejskie zmieniają Małopolskę. Budowa Centrum została w znacznej części sfinansowana z unijnego budżetu (ponad 55,5 mln zł). Niebagatelny był też udział Województwa Małopolskiego, które dołożyło do inwestycji 5 mln zł.

Fotografia z gali

W efekcie powstał w pełni funkcjonalny obiekt wyposażony w: salę koncertową z zespołem dydaktycznym, zespół pobytowy umożliwiający ćwiczenia indywidualne, bibliotekę oraz infrastrukturę towarzyszącą. Miejsce to zostało w całości przystosowane i wyposażone do realizacji zadań Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w zakresie edukacji muzycznej oraz organizacji życia kulturalnego w skali całego kraju, a nawet Europy. Obiekt Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach został udostępniony dla publiczności 21 maja 2013 r. Dzięki powstaniu nowoczesnej siedziby instytucji w Lusławicach, Centrum zrealizowało w latach 2013-2017 ponad 500 wydarzeń i programów edukacyjnych oraz koncertowych, w których wzięło udział około 120 tysięcy uczestników.

źródło:Departament Zarządzania Programami Operacyjnymi/www.malopolska.pl/mags