samorządowe

Wiadomości z Powiatu

Marek Lupa wójt Gminy Radgoszcz Osobowością Roku 2017

powiększ tekst A A A

Zakończyło się głosowanie w plebiscycie Gazety Krakowskiej „Osobowość Roku 2017". Mieszkańcy naszego regionu wybrali osoby, które w minionym roku zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Miło nam poinformować, że Marek Lupa wójt gminy Radgoszcz zwyciężył w kategorii „Samorząd i społeczeństwo lokalne".

I miejsce w plebiscycie i tytuł „Osobowość Roku 2017" dla wójta Marka Lupy to nagroda za jego kilkanaście lat rzetelnej pracy w samorządzie i aktywne, owocne działanie na rzecz mieszkańców i rozwoju gminy Radgoszcz, a także powiatu dąbrowskiego.

Jak podkreśla Wojciech Harpula redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej", w plebiscycie chcą nagrodzić osoby zasłużone w swoich lokalnych społecznościach, zaangażowane w ich rozwój, które na co dzień nie zabiegają o aplauz, uznanie czy honory.

Wójt Marek Lupa to od lat włodarz gminy Radgoszcz, który realizuje szereg ważnych inwestycji w różnych dziedzinach. Skutecznie zabiega o budowę i remont dróg, chodników i ścieżek pieszo - rowerowych, a także boisk sportowych. Dba również o remizy OSP, tabor i wyposażenie strażackich jednostek. Dzięki, jego staraniom uruchomiono nowoczesny ośrodek rehabilitacyjny. Jest organizatorem licznych imprez kulturalno-sportowych na terenie gminy. Dzięki jego staraniom mieszkańcy gminy mogli skorzystać z dofinansowania do wymiany nieekologicznych kotłów centralnego ogrzewania.

Głosowanie zakończyło się w piątek, 2 lutego, o godz. 22. Głosowanie w etapie wojewódzkim rozpocznie się we wtorek, 6 lutego.

Wyniki głosowania: http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/osobowosci-roku/a/osobowosci-roku-2017-powiat-dabrowski-aktualne-wyniki,12840608/

mags