samorządowe

wtorek 06.02.2018

Wiadomości z Powiatu

Wolontariat wsparciem dla rodzin zastępczych

powiększ tekst A A A
fot. PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu 5 lutego 2018 roku w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej zostało podpisane Porozumienie o Współpracy Wolontarystycznej na rzecz wsparcia rodzinnej pieczy zastępczej na terenie powiatu dąbrowskiego.

Stronami porozumienia są Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, reprezentowane przez dyrektor Agnieszkę Anioł-Głuszek oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej reprezentowany przez dyrektora Roberta Panterę.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej na terenie powiatu dąbrowskiego podejmuje liczne inicjatywy na rzecz rozwoju i wsparcia rodzinnej pieczy zastępczej.

Fotografia z podpisania porozumienia

Pomoc wolontarystyczna uczniów szkoły ponadgimnazjalnej stanowić będzie istotny element polityki społecznej naszego regionu. Głównym celem porozumienia jest wsparcie rodzin zastępczych poprzez wyrównywanie braków szkolnych wychowanków pieczy, organizacji czasu wolnego, rozwoju zainteresowań czy innych działań wynikłych z rozeznanych potrzeb.

Na terenie Powiatu Dąbrowskiego w roku 2017 funkcjonowały 24 rodziny zastępcze w których opiekę i wsparcie otrzymało 39 dzieci.

PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej/mags