Aktualności
samorządowe

poniedziałek 05.02.2018

Kategoria
Wiadomości z Powiatu

"Młodzi dla AK_AK dla młodych”

powiększ tekst A A A

31 stycznia 2018 r. uczniowie ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej spotkali się z weteranami w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. To efekt konferencji zorganizowanej w ramach projektu „Młodzi dla AK_AK dla młodych".

W Muzeum AK pojawiło się około 300 uczniów m.in. z Krakowa, Brzeska, Dąbrowy Tarnowskiej i Niepołomic. Spotkali się z nimi mjr Stanisław Szuro i kpt. Włodzimierz Wolny. Obaj byli w Armii Krajowej, a po wojnie represjonował ich komunistyczny Urząd Bezpieczeństwa. W wydarzeniu wziął udział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Jak ważna jest nauka historii, przekonujemy się cały czas, dlatego ta inicjatywa jest tak cenna. Serdecznie gratuluję pomysłodawcom i życzę dalszych sukcesów na niwie edukacyjnej.

W szczególności dziękuję również żołnierzom Armii Krajowej, którzy są dziś z nami jako świadkowie i nauczyciele historii – powiedział wojewoda Piotr Ćwik.

Projekt edukacyjny „Młodzi dla AK_AK dla młodych" ma na celu niesienie pomocy żołnierzom Armii Krajowej oraz zainteresowanie młodzieży tematyką II wojny światowej. Bezpośrednie relacje osób, które przeżyły wojnę, stanowią niezwykłe źródło wiedzy dla uczniów.

ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej/mags