samorządowe

Wiadomości z Powiatu

Otwarcie wystawy szkiców ołówkiem i węglem Mariusza Jurczyka

powiększ tekst A A A

W niedzielę, 4 lutego 2018 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac Mariusza Jurczyka. Wydarzeniu towarzyszył nastrojowy koncert pt. „Teatr uczy nas żyć".

W olesieńskiej bibliotece bardzo licznie zgromadzili się zaproszeni goście, a wśród nich Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, sympatycy sztuki, mieszkańcy Powiśla oraz rodzina i przyjaciele Mariusza Jurczyka.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego otwarcia wystawy prac Mariusza Jurczyka, który tworzy szkice ołówkiem i węglem, a także zajmuje się rzemiosłem artystycznym i sztuką użytkową. W tym mieszkańcu Olesna talent artystyczny tkwi od zawsze.

Po raz pierwszy, po długich namowach dyrektor biblioteki Małgorzaty Morawiec, pokazał swoje dzieła tak szerokiej publiczności.

Fotografia z otwarcia wystawy

Po powitaniu gości i przedstawieniu wszystkim zgromadzonym dokonań artystycznych Mariusza Jurczyka i jego twórczości przyszedł czas na gratulacje i podziękowania. Wyrażając radość i dumę, wyrazy uznania artyście złożyli gospodarze tego wydarzenia Witold Morawiec wójt gminy Olesno oraz Małgorzata Morawiec dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie.

tl_files/content/aktualnosci/2018/02_Luty/05_Otwarcie_wystawy_szkicow_olowkiem_i_weglem_Mariusza_Jurczyka/DSC_1905.JPG

Podczas wernisażu w imieniu samorządu powiatowego starosta Tadeusz Kwiatkowski pogratulował naszemu lokalnego artyście jego talentu i wspaniałych prac, życząc samych sukcesów na niwie artystycznej. Jak podkreślił powinien dzielić się z innymi swoją sztuką i swoim pomysłem artystycznym. Zaprosił również artystę do współpracy i zorganizowania wystawy jego prac w powiatowej instytucji, jaką jest Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.

Fotografia z otwarcia wystawy

Następnie słowa wdzięczności do wszystkich zgromadzonych, a w szczególności do organizatorów wernisażu skierował Mariusz Jurczyk. Dyrektor olesieńskiej biblioteki Małgorzata Morawiec otrzymała od niego niecodzienny i wyjątkowy upominek w postaci jej portretu, jako podziekowanie za jej zaangażowanie i organizację wernisażu.

Tego wieczoru gratulacje popłynęły również do dyrektor Małgorzaty Morawiec, która zwyciężyła w plebiscycie Gazety Krakowskiej „Osobowość Roku 2017" w kategorii „Kultura" w powiecie dąbrowskim. To wyróżnienie za jej długoletnią działalność kulturalną, wzorowo pełnioną misję popularyzacji czytelnictwa i kultury słowa, pielęgnowanie tradycji, krzewienie ruchu artystycznego wśród mieszkańców regionu, organizowanie życia kulturalnego, Galicyjskiej Jesieni Literackiej, konkursów dla dzieci i młodzieży, współpracę z grupą seniorów Sami Swoi, a także pracę w Dyskusyjnych Klubach Książki dla dorosłych i dzieci.

Dziękuję za te wszystkie głosy, które Państwo oddali na mnie. Jest to dla mnie naprawdę zaszczyt i niesamowite wyróżnienie. Obiecuję, że dalej będę się starała pracować jak do tej pory. A to, że dzisiaj mogę przyjmować takie gratulacje to jest również Państwa zasługa. To co robię jest adresowane dla Was wszystkich. Cieszę się, że korzystacie z tego miejsca i z taką ogromną sympatią odnosicie do naszej działalności i tego co robimy. To nasz wspólny sukces – mówiła dyrektor.

Fotografia z otwarcia wystawy

W nastrojowy klimat wernisażu wprowadził wszystkich zespół Impra Band koncertem pt. „Teatr uczy nas żyć". Zespół ten zaprezentował ponadczasowe utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego.

mags