Aktualności
samorządowe

poniedziałek 12.02.2018

Kategoria
Wiadomości z Powiatu

Bal studniówkowy maturzystów z ZSP nr 2

powiększ tekst A A A

W minioną sobotę, 10 lutego 2018 roku maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wedle staropolskiej tradycji na 100 dni przed maturą bawili się na „Balu studniówkowym". W tej wyjątkowej uroczystości towarzyszył im Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski.

Studniówkę tradycyjnie zainaugurowały podziękowania i życzenia oraz długo wyczekiwane słowa „Poloneza czas zacząć!". Uczniowie wręczyli kwiaty dyrekcji i wychowawcom dziękując im oraz pozostałym nauczycielom za trud włożony w naukę, a wszystkim uczestnikom balu życzono by bawili się na nim najlepiej, jak potrafią.

W odpowiedzi na zaproszenie maturzystów z dąbrowskiej dwójki, na studniówkę odbywającą się w Restauracji „Dwór Czernia" , przybyli, m.in. gość honorowy Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Robert Pantera dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, wychowawcy i nauczyciele oraz rodzice.

Oficjalnie bal maturalny otwarł dyrektor szkoły Robert Pantera, który w imieniu tegorocznych maturzystów jak i swoim, powitał zaproszonych gości, jednocześnie życząc wszystkim udanej zabawy. Skierował również wiele ciepłych słów do swoich uczniów. Przede wszystkim, by wykorzystali jak najlepiej czas, który pozostał do matury, pilnie się uczyli i uzyskali wysokie wyniki na tym ważnym  egzaminie dojrzałości.

Następnie, głos zabrał starosta Tadeusz Kwiatkowski, który zwrócił się do uczniów i ich rodziców, dyrekcji i grona pedagogicznego oraz uczestników balu, życząc wszystkim niezapomnianych chwil i dobrej zabawy. Gospodarz naszego powiatu, życzył również tegorocznym maturzystom, aby wyniki egzaminu dojrzałości były wzorowe, a przede wszystkim, by były dla nich powodem do radości i satysfakcji z nauki i pozwoliły kontynuować edukację na wybranych przez nich uczelniach.

Nie zabrakło również wiele ciepłych słów i podziękowań od uczniów skierowanych do dyrekcji szkoły i grona pedagogicznego. Uczniowie w imieniu maturzystów podziękowali za naukę i opiekę dyrekcji i nauczycielom, wychowawcom i rodzicom wręczając im bukiety kwiatów.

Po długo wyczekiwanych słowach „Poloneza czas zacząć!", tegoroczni maturzyści rozpoczęli zabawę i odtańczyli poloneza, do którego zaprosili starostę dąbrowskiego, dyrektora szkoły i swoich wychowawców.

mags